PKK 4 Öğretmeni Serbest Bıraktı

04 Ekim 2011 Salı 13:05

PKK'nın serbest bıraktığı Öğretmenler avukatlarıyla birlikte ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

PKK 4 Öğretmeni Serbest Bıraktı
Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'ın Hazro ve Lice ilçelerinden PKK tarafından kaçırılan Ahmet Ürün, Talip Maçin, Remzi Savaş ve Tekin Çakır adlı öğretmenler bu sabah serbest bırakıldı. Serbest bırakılan öğretmenler, sabahın erken saatlerinde İHD Diyarbakır Şubesi'ne giderek serbest bırakıldıklarını duyurdular.

Diyarbakır'da PKK tarafından serbest bırakıldıktan sonra İHD'ye giden 4 öğretmen, savcıya giderek ifade vermek istedi ancak, savcılık öğretmenleri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne (TEM) sevk etti. Öğretmenlerin ailelerinin ise İHD Diyarbakır Şubesi'ndeki bekleyişi sürüyor.

İHD'de aileleriyle bir araya gelen öğretmenler daha sonra İHD'li avukatların refakatinde Cumhuriyet Savcılığı'na giderek ifade vermek istedi. Ancak savcılık, öğretmenlerin ifadesini almayarak Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi'ne yönlendirdi. Öğretmenler daha sonra avukatlarıyla birlikte ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne gitti.

AİLELER ÇOCUKLARINI BEKLİYOR

Çocuklarının serbest bırakılmasını heyecanla karşılayan aileler ise İHD Diyarbakır Şubesi'ne giderek, çocuklarıyla hasret gidermek istedi. Kısa bir süre çocuklarını gören aileler, öğretmenlerin ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne gitmesi üzerine, İHD'deki bekleyişlerini sürdürüyor.

Ajanslar

Yorum Gönder