'PKK Esad'a Bekçilik mi Yapıyor'!

14 Şubat 2012 Salı 12:51

PKK'nin Suriyeli Kürd Muhalif liderleri Esad rejimine teslim ettiği ileri sürüldü.

'PKK Esad'a Bekçilik mi Yapıyor'!

Hewler'deki toplantıdan evlerine dönen Kürd politikacılardan üçü, Güney ile Batı Kürdistan(Irak-Suriye) PKK'nin tarafından yakalananlar EL MUHABARATA teslim edildiler.

PKK tarafından yakalanıp BAAS rejimine teslim edilenler, Kürdistan Yurtseverler Birliği Partisi (KS-KYB) üyesi İbrahim Bıro, Uzlaşma Partisi Üyesi Salih Sofi ve Kürd Gençlik Hareketinin öncülerinden Muhammet Yusuf Olduğu öğrenildi...

Bu konuda Gazeteci Adem Demir'in haberini, hem yakalananların ailelerinden hem de mensubu oldukları politik kurumlardan teyit ettirdik. Şam'a götürülen Kürd politikacılardan henüz hiçbir haber alınamadığı ve aileleriyle de görüştürülmedikleri öğrenildi.
Kaynak:
nasname

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 14

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kurdewar 7 yıl önce yorumlandı

''adamın biri'' adıyla yorum yapan şahıs! ....... Asıl karaktersiz ve hainlerin kim olduğunu tarih söyleyecek meraklanmayın. Esad'ın palavaran bekçiliğine soyunmuş bir örgütten kürt milli davasına hayır gelmeyecektir. Asıl hainlik ve karaktersizlik, bir yandan demokrasi demek diğer taraftan da BDP gibi legal siyaset partisini baskı altında tutup, İran ve Suriye statükosu ile iş tutarak kürt sorununa çözüm arayışlarına engel çıkartmaktır. Türk devleti bunu iyi gördüğü için Türkiye'deki muhalif kürtlere kendini ifade etme alanı açtı. Çünkü kendileri bunu anlatmaya kalksa inandırıcı olamazlardı. Türk devleti, kendi geçmişi ve tabularıyla hesaplaşıyorken niçin Kürtler tabu üretsin ki? Kürt halkı ve siyasi geleceğine tek başına bir hareketin sahip çıkması haksızlıktır. Doğrudur; PKK eski devletin konseptiyle siyaset yapan bir harekettir. Yeni Devlet ise PKK ile hiçbir şekilde bu iş çözülmeyeceğine kanaat getirdiği için yeni bir alternatif olsun istedi. Kötü bir şey mi?Üstelik yeni anayasa yapılıyor ve Kürtlere temsil alanı olsun isteniyor. Legal siyasetle bu iş çözüme doğru yol alacak... Hakikatlerden korkmayın, gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkması gibi bir huyu var... Türklerin ulkusalcı-faşistlerin de ağızları açıldığında yeni hareketlere hep söverler. Sövmeyin, varsa fikriniz onu söyleyin. Ben diyorum ki PKK legalleşmeyi ve geçmişiyle yüzleşmekten korkmamalıdır. 50 bin insanı kurban ettiği halde kürtlerden 50 bin kurban daha istemek hangi akla ve vicdana sığıyor?Karşılığında ne alınmış hani? Mitte tasfiyeyi niye istemediği de anlaşıldı umarım. Dünya'ya kendini daha ifade edemedi. Belki de işine gelmiyor...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adamın biri 7 yıl önce yorumlandı

Bin yıllık devlet geleneği ve birikimi olan Türk Devleti Kürtlerin içindeki hain damarı bizden çok daha iyi görüp, hain, karakteri bozuk, kişilik sorunları yaşayan isim yapmış kişileri bilinçli olarak tespit ederek, samimi, fedakar Kürtlerin üzerine salıyor, Kürtlerin kazanımlarını boşa çıkarmaya çalışıyor. Şivan Perven bu tuzağı gördü, yemedi, Burkay ve Güçlü kendilerine sunulan fırsatı değerlendirerek 30 yıllık kinlerini, kıskançlıklarını, hasetliklerini ortaya döktüler, bu çevrenin tek varlık sebebi BDP PKK düşmanlığıdır ve devletin kendilerine sunduğu medya ve moral destekle çirkeflikte sınır tanımadılar, Tımarhaneden kaçan delileri, koşu yapmak suretiyle peşine iki katını takıp tekrar tımarhaneye tıkayan doktor gibi bunlar da Kürt toplumu içerisindeki hain damarda kokuşan hasta kişilikleri peşlerine taktılar.Bu hasta ruhlar kanser mikrobu gibi her gün Kürtlerin sosyal ve örgütsel bünyesini kemirmekteler,bunlar, hasta ruhlarını doyurmayan yol arkadaşını bile tek kalemde silerler.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muhammed Rıza 7 yıl önce yorumlandı

Siteye upuzun alıntılar gönderildiğinde, yayınlanmaması hususunda ben de İrfan beyle aynı kanıyı paylaşıyorum. Ama İrfan beyin buradaki yorumunu eleştireceğim. Öncelikle şu slogan siyasetiyle kürtlerin bir yere varması mümkün değildir. PKK başından beri kürtlere slogan siyaseti öğütlemekte ve özgür düşünmesini istememektedir. Kürt realitesi bugün sloganla anlaşılacak ve selahiyete kavuşacak gibi görünmüyor. 40 bin gencin bedeline gelince; bunlar tamamiyle kürt halkının mazlumiyeti ve haklı davası içindir. PKK'nin köhne siyaseti ve lider fetişizmi için değildir. PKK'nin siyasetine karşı duran çok sayıda kürt yurtseverinin bizzat pkk tarafından katledildiği de bilinmektedir. Hikmet Fidan gibi HADEP Genel başkanlığı yapmış çok önemli ve kaliteli bir şahsı kim öldürdü İrfan bey? Fazla uzağa gitmeye gerek de yok anlayacağınız... Kürtlere dayatılan bir kaderi siyaseti için kullanan ve belirsizliğe mahkum bir geleceğe ütopik bakan PKK gerçeği var ortada... Çözümsüzlüğü sadece kendisi için isteyenlere bir halk kurban edilebilir mi? Filistin'de sadece bir hareket mi o davayı sahipleniyor? Niçin başka hareketlere yaşam şansı tanınmıyor? Sorgulamalı kürtler bence ama başka türlü oyun ve dolaplara da düşmeden!...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İrfan Keskin 7 yıl önce yorumlandı

İbrahim Güçlü'nün, 40 bin bedel vermiş bir hareketi karalayan yazısını "YORUM" diye aktarılmasını yayıncıık etiği açısından doğru bulmuyorum.Yine ANF nin haberini de "YORUM" diye aktarılmasını da editör arkadaşların onaylamaması gerekirdi.Kolay gelsin...İbrahim Güçlü ve Kemal Burkay'ın son dönemde kamuoyunda yer alması...gerici ve ulusal basında bu denli öne çıkarılması oldukça manidardır.Her iki lider de 12 eylül öncesi nicel bakımdan çok geniş kitlelere sahiplerdi.12 Eylül darbesiyle Kemal Burkay'da siyasal burkulma oldu.İbrahim Güçlü de soyadı gibi güçlü çıkmadı"Tehlikede olan bir gemiyi en başta fareler terk eder, en son da kaptanı terk eder.Ala Rızgari örgütünün lideri yani Geminin kaptanı İbrahim Güçlü ise Gemiyi en başta terk etti. Kemal Burkay da PSK liderliğini bırakarak HAK PAR'a geçti. Sonuçta o da kaptanı olduğu gemiyi terk etmiş oldu.30 yıllık bir uykudan sonra yeniden ortaya çıktılar.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kurdewar 7 yıl önce yorumlandı

..... Senin gibi mürit kafalılar mı fikir dersi verecek bana... Hadi ordan...... YÖNETİM: Hakaret nitelikli sözler yayınlanmaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adamın biri 7 yıl önce yorumlandı

kullandığın dile dikkat et, ......., hakaret yerine fikirlerini söyle, YÖNETİM: Hakaret nitelikli sözler yayınlanmaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adamın biri 7 yıl önce yorumlandı

Allah aşkına bana adam gibi birini referans verin, her gün onlarca kürt genci dağlarda öldürülürken, onlarca Kürt siyasetçisi hapislere tıkılırken tek kelime etmeyen Güçlü ve ekürüleri Kürt hareketini karalamak, yalnızlaştırmak için devletle tam işbirliğine gitmiş durumda, buna kardeşe hainlik derler, eleştiri ayrıdır, düşmanlık ve hainlik yapmak ayrıdır, hep birlikte vursanız da yenemeyeceksiniz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kurdewar 7 yıl önce yorumlandı

Araplara hediye edilmiş zerrei miskal kürt toprağı kalmamıştır. Yalan söyleme, burda saçmalıyorsun. Suriye'deki kürtler otorite boşluğu olunca Federe Kürdistan'daki yönetimin yol göstericiliğinde örgütlendiler. PKK'den kimse Esad'a saldırmasını beklemiyor. PKK kendisi Esad'ın yanında yer aldı. Esad'ı desteklemeden de tıpkı diğer muhalefet örgütleri gibi örgütlenebilirdi kürtler... İbrahim Güçlü'nün Rizgari'de yazdığı son makalesinden bu konuyla ilgili olanı alıntılamak istiyorum: *** PKK, Kemalist Devletin ana rahminden doğdu, Suriye ve Irak Baas Diktatörlüklerinin, İran Teokratik rejiminin kucağında büyüdü. ...................... YÖNETİM: Sayın yorumcu, yönetim olarak uzun alıntıları buraya aktaran yorumcuların mesajlarını yayınlamama kararı aldık. İlginize teşekkür ederiz.

0 Kişi beğendi.