Saldırılar ve çatışmalar devam ediyor: Bir asker yaralı

15 Eylül 2015 Salı 00:00

Kağızman, Antep ve Karlıova’da çatışmalar yaşandı. Mardin’de zırhlı arcın geçişi sırasında patlama yaşandı. Çatışmalar sonucunda bir asker yaralandı

Saldırılar ve çatışmalar devam ediyor: Bir asker yaralı
 Cizre, Silvan ve Sur’da sokağa çıkma yasakları kalkarken, saldırılar ve çatışmalar devam ediyor. Dün (13 Eylül) Kağızman ve Antep’te çatışmalar yaşanırken, bugün Karlıova’da bir asker yaralandı.


Karlıova

Bingöl- Erzurum karayolunun Karlıova civarında bu sabah (14 Eylül) saatlerinde yolu trafiğe kapatan HPG’liler ile askerler arasında çatışma çıktı. Askerlerin bölgede operasyon başlattığı ve bir askerin yaralandığı öğrenildi. Askerlerin operasyondan dolayı yolu kapatması sonucu çok sayıda aracın yolda mahsur kaldığı belirtildi.

Dargeçit

Mardin Dargeçit çıkışında bugün zırhlı polis araçlarının geçişi esnasında şiddetli patlama meydana geldi. Patlamanın olduğu yere ambulanslar gelirken, ölen ya da yaralanan olup olmadığı öğrenilemedi.

Kağızman

Kars Kağızman’da dün (13 Eylül) saat 21.00 sularında bir grup HPG’li tarafından ilçe merkezindeki Emniyet Müdürlüğü ve polis lojmanlarına saldırı düzenlendi. Şiddetli patlamaların yaşanmasının ardından başlayan çatışmalar yaklaşık bir saat boyunca sürdü. Çatışmanın ardından ilçe sessizliğe bürünürken, ölü yada yaralı konusunda bilgi edinilemedi.

Antep

Antep Şahinbey Güzelvadi Mahallesi’nde dün gece saatlerinde bir araya gelen yüzlerce genç, Cizre başta olmak üzere bölgede yaşatılan devlet terörünü protesto etti. Polislerin mahalleyi zırhlı araçlarla ablukaya alması üzerine gençler de, öz savunmaya geçti. Polisin tazyikli su ve gaz bombaları ile gerçekleştirdiği saldırı karşısında bir akrep tipi zırhlı araç kullanılamaz hale getirildi.

HINIS HABER - DİHA

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder