Şapatan'a bomba düştü: En az 4 yaralı

18 Ağustos 2015 Salı 16:15

Şemdinli'de çatışmaların yoğunlaştığı Şapatan (Altınsu) köyüne yapılan top ve havan atışları dururken, bombalamada en az 10 evin yıkıldığı ve 4 yurttaşın da yaralandığı öğrenildi. Şemdinli Kaymakamı’nı arayan Köy Muhtarı Zeydan Özel, “HPG’lilerle görüşün geri çekilsinler. Yoksa köyü tarayacağız” yanıtı aldı.

Şapatan'a bomba düştü: En az 4 yaralı
 Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çatışmaların yoğunlaştığı Şapatan (Altınsu) köyüne doğru panzerler, helikopterler ve Tekeli Taburu'ndan yapılan top, obüs ve havan atışları durdu. Bombardımanın yapıldığı Şapatan'da en az 10 evin büyük kısmının yıkıldığı ve harabeye dönüştüğü bildirilirken, köyün çevresindeki ormanlık alanda ve bombalanan alanlarda dumanlar yükseliyor. Müdahale edilemeyen yangın da yayılarak köyün etrafında devam ediyor.

En az 4 yaralı

Edinilen ilk bilgilere göre, bombalama esnasında köyde bulunan Yasemin Özel, Aklima Saraç, Müşir Saraç ve Abdulgani Saraç şarapnel parçalarıyla yaralandı. Yaralı yurttaşlar, Şemdinli Devlet Hastanesi'nin asker ve polisler tarafından boşaltılması nedeniyle halen köyde tutulduğu bildirildi. Köyde henüz ulaşılamayan bölgelerde bilançonun ağırlaşmasından endişe ediliyor. 

Şemdinli Kaymakamı Şapatanlıları tehdit etti

Bombardımanın kesilmesi için Şemdinli Kaymakamı Murat Öztürk ile görüşen Şapatan Köyü Muhtarı Zeydan Özel, yaralıları olduğunu ve can güvenliklerinin kalmadığını bildirdi. Özel, Kaymakam Öztürk’ün, “Gidin onlarla (HPG güçleri) ile görüşün. Bu bölgeden çekilsinler. Kan dökülmesin. Yoksa köyü tarayacağız” dediğini aktardı. 

HINIS HABER - DİHA

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder