Selahattin Demirtaş'tan flaş karar!

25 Nisan 2014 Cuma 15:50

HDP kongresinde HDP Eşbaşkan adayı olmam gibi bir düşüncem yok. BDP Eşbaşkanı olarak şimdilik BDP'yi kongreye götürecek hazırlıkları yürüteceğiz. Daha sonra ben de HDP'ye bir geçiş yapacağım. HDP milletvekili olarak görevimi sürdürmeyi düşünüyorum. Yeniden herhangi bir kurumun, herhangi bir partinin eş başkanı olmak gibi bir düşüncem yok.

Selahattin Demirtaş'tan flaş karar!
 Demirtaş, Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç'ın bugün yaptığı konuşmayı değerlendirirken, "Bana kalırsa Anayasa Mahkemesi sayın başkanı, bir hukukçu ve bir yüksek yargının başkanı olarak söylemesi gerekenleri söylemiştir. Asıl sıkıntılı söylemler Başbakan'ın Anayasa Mahkemesi Başkanı ve üyelerine karşı kullandığı söylemlerdir" dedi. 

BDP'li vekillerin HDP'ye geçeceğini ve kendisinin HDP'de eş başkan olmayacağını belirten Demirtaş, "Yeniden, her hangi bir kurumun her hangi bir partinin eş başkanı olmak gibi bir düşüncem yok. Her hangi bir adaylık da düşünmüyorum" diye konuştu.

Diyarbakır'da bulunan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Demirtaş, AYM Başkanı Haşim Kılıç'ın bugün yaptığı konuşmasıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

Demirtaş, BDP'li vekillerin HDP'ye katılması, HDP'de Eşgenel Başkan olup olmayacağı sorusu üzerine de şöyle konuştu:

"HDP kongresinde HDP Eşbaşkan adayı olmam gibi bir düşüncem yok. BDP Eşbaşkanı olarak şimdilik BDP'yi kongreye götürecek hazırlıkları yürüteceğiz. Daha sonra ben de HDP'ye bir geçiş yapacağım. HDP milletvekili olarak görevimi sürdürmeyi düşünüyorum. Yeniden herhangi bir kurumun, herhangi bir partinin eş başkanı olmak gibi bir düşüncem yok. Herhangi bir adaylık da düşünmüyorum."

Yorum Gönder