Silopi'de mayınlı saldırı: 4 Polis Yaşamını Yitirdi!

10 Ağustos 2015 Pazartesi 11:59

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 1 polis, 3 kişinin hayatını kaybettiği Başak Mahallesi'ndeki olayların ardından, bugün mahalleye giden zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola tuzaklanan mayın patladı. Patlamada araçta bulunan 4 polis hayatını kaybetti, bir polis ağır yaralandı.

Silopi'de mayınlı saldırı: 4 Polis Yaşamını Yitirdi!
 Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde 1'i polis, 3 kişinin hayatını kaybettiği Başak Mahallesi’ndeki olayların ardından, bugün mahalleye giden zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola tuzaklanan mayın patladı. Patlamada araçta bulunan 4 polis yaşamını yitirdi, bir polis ağır yaralandı.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde geçen cuma günü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin güvenlik güçlerinin girişini engellemek için kazdığı hendekleri kapatmak için gittiği Başak ve Barbaros Mahallesi’nde polislere ateş açılmasıyla çıkan olaylarda, polis memuru Muhammet Onur Demir olay yerinde hayatını kaybetti; Hamdi Ulaş, Kamuran Bilin ve Hıdır Tamboğa ise kaldırıldıkları hastanede yaşamlarını yitirmişti.

Olayların ardından bu sabah saatlerinde Başak Mahallesi’ne giden polis ekibine bombalı tuzak kuruldu. Polis zırhlı aracının geçişi sırasında yola tuzaklanan mayın patladı.


Patlamada araçta bulunan 4 polis memuru yaşamlarını yitirdi oldu, bir polis ağır yaralandı. Olayın ardından polis ekipleri faillerin yakalanması için mahallede geniş çaplı operasyon başlattı. Mahalleden yer yer silah sesleri geldiği duyuldu.

Gelişmeler Aktarılacak

Yorum Gönder