Silvan'da şiddetli saldırı

13 Eylül 2015 Pazar 17:28

Sıkıyönetimin ilan edildiği Silvan'da polis saldırıları şiddetlendi. Saldırı altındaki mahallelerde yaşamını yitirenlerin ve yaralıların olduğu belirtildi. Silvan'da bulunan HDP heyeti, yaralıları almak için mahallelere giderken, yurttaşların da yüksek binalarda konuşlanan keskin nişancıların hedefinde olduğu kaydedildi.

Silvan'da şiddetli saldırı
 Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sabah saatlerinde 3 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağında sonra başlayan polis saldırıları şiddetlenerek devam ediyor. Saldırıların yoğunlaştığı Mescit, Tekel ve Konak mahallelerinde ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi. Asker ve özel harekât polislerinin ablukasında olan mahallelerden alınan bilgilere göre, polis saldırıları giderek şiddetlendi ve evlere çok sayıda kurşun isabet etti.

HDP heyeti Silvan'da 

Aralarında milletvekilleri Edip Berk, Altan Tan, Osman Baydemir ve Seher Akçınar'ın da bulunduğu HDP heyeti, Silvan'a geldi. İlk olarak Silvan Belediyesi'ne giden heyet, daha sonra heyete iki gruba ayrılarak, hastane ve saldırı altındaki Mescit ve Tekel mahallelerinde yaralıları almak için gitti. 

Yurttaşlar keskin nişancıların hedefinde 

İlçe genelinde yüksek binaları yerleştirilen keskin nişancıların yoldan geçen yurttaşların üzerine ateş açtığı belirtilirken, Diyarbakır Caddesi üzerinde bekleyen akrep tipi zırhlı aracın etrafa rastgele ateş açtığı görüldü. İlçe genelinde patlama ve silah sesleri gelmeye devam ediyor.

DİHAAnahtar Kelimeler

Yorum Gönder