Tanık var ama, soran yok

24 Mart 2012 Cumartesi 01:18

Batman’daki Newroz kutlamaları sırasında polisin saldırısına uğrayan DTK Eşbaşkanı ve Mardin milletvekili Ahmet Türk’ün yanında olan BDP Diyarbakır milletvekili Nursel Aydoğan, “Saldıran, yumruk atan polisi çok net gördüm.

Tanık var ama, soran yok
Batman’daki Newroz kutlamaları sırasında polisin saldırısına uğrayan DTK Eşbaşkanı ve Mardin milletvekili Ahmet Türk’ün yanında olan BDP Diyarbakır milletvekili Nursel Aydoğan, “Saldıran, yumruk atan polisi çok net gördüm. Teşhis etmek istiyorum” diyerek savcılığa başvurdu.

BDP milletvekili Aydoğan, içinde bulundukları otobüsün önce taşlı sonra da gazlı saldırıya uğradığını söyledi. Kısmi baygınlık geçiren Türk’ün otobüsten indiği sırada saldırıya uğradığını belirten Aydoğan, arabanın ön camına taş atan sivil polisi teşhis ettiğini ifade ederek, “Zaten Emniyet Müdür Yardımcısı ile sabah yaptığımız görüşmelerde onun yanında ve civarında olan biriydi. Tanıklık yapmak istiyorum. Yine Ahmet Bey’e yumruk atan diğer polis de çevik kuvvet polisi değildi. Resmi polis kıyafeti giymiş şişman biriydi. Emniyetin kendi içinde arşivleri vardır. O arşivden tek tek gösterirlerse onu da teşhis edeceğimi belirttim” dedi.

Darp hastane raporunda

Türk’ün tedavi edildiği Özel Batman Dünya Hastanesi’nden verilen raporda da, “Toplumsal olay zamanında gaza maruz kalma ve darp edilme ile mevcut sol gözün altında homojen kızarıklık ve şişlik mevcuttur” dendi. Gelişmeler üzerine Batman Valisi Ahmet Turhan ise, “O polis memuru eğer incelemeler sonucu tesbit edilirse kesinlikle bunun sonucuna katlanacak” açıklaması yaptı. (Taraf)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

yusef 6 yıl önce yorumlandı

morartılan gözle muzakere....

0 Kişi beğendi.