Twitter'da Uludere Katliamı yankıları

29 Aralık 2011 Perşembe 14:27

Gazeteci Ezgi Başaran, "Ahlaksızlığın ve ahmaklığın savaş halinde tezahür edeni" derken, İsmet Berkan, "Savaş halinde bile silah kullanmanın şartları, kuralları vardır" diye kaydetti.

Twitter'da Uludere Katliamı yankıları
Ezgi Başaran, "Ahlaksızlığın ve ahmaklığın savaş halinde tezahür edeni" derken, İsmet Berkan, "Savaş halinde bile silah kullanmanın şartları, kuralları vardır" diye kaydetti.
Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortasu (Roboski) Köyü'nde yaşanan ve 36'yı aşkın köylünün yaşamını yitirdiği katliam için gazeteci Ezgi Başaran, "Ahlaksızlığın ve ahmaklığın savaş halinde tezahür edeni" derken, İsmet Berkan..., "Savaş halinde bile silah kullanmanın şartları, kuralları vardır" diye kaydetti. Hakan Akçura ise, "Şırnak'ta devlet terörü, Şırnak'ta katliam: Savaş uçakları sivilleri vurdu" dedi.

F-16 savaş uçaklarının Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortasu (Roboski) Köyü'ndeki katliamına gazeteciler başta olmak üzere tepkiler gelmeye başladı. Twitter aracılığıyla olaya tepki gösterenler şunları kaydetti:

Ezgi Başaran:
-Ahlaksızlığın ve ahmaklığın savaş halinde tezahür edeni.
-Yıl sonuna bak. Kazan Vadisi'nde olanlar, kimyasal silah meselesi nasıl konu edilemediyse, Uludere de hemen kapatılır.
-Uludere faciası, haber alma özgürlüğündeki faciayı da bir kez daha ortaya koydu. Ajanslardan da doğru düzgün birşey geçmiyor, inanılmaz!

İsmet Berkan:
-Savaş halinde bile silah kullanmanın şartları, kuralları vardır.

Burhan Ekinci
-Şırnak'ta 1994'te de köylüler bombalandı ve yaklaşık 40 insan hayatını kaybetti. Katliam kabul edilmedi. Dosya hala raflarda. Şimdi kaçış yok

Ahmet Tulgar:
-Bunu da yapıyorlar, öyle mi? Kendi yurttaşlarını bombalıyorlar? Şırnak'ta 40-50 arası ölü? Bunlar katliam müptelası olmuş.
'Ölenler insan'

Sezgin Tanrıkulu:
Uludere'de yaşananlar gizlenemez. Hava araçları insansız olabilir, ama ölenler insan...

Taraf Online:
-Kimse Şırnak'tan gelen haberleri okumadan 'günaydın' demesin. Gün hiç de aydın görünmüyor. "Jetlerimiz" terörist diye "vatandaşlarını" vurdu!
-Kabus gibi bir güne uyanan Türkiye, Şırnak'ta Türk jetleri sivilleri katleden operasyonu başarıyla tamamladı!

Hakan Akçura
-Şırnak'ta devlet terörü, Şırnak'ta katliam: Savaş uçakları sivilleri vurdu

Dilek Kılıç
-Şırnak'ta yapılan apaçık bir katliamdır! Gencecik köylüler öldürüldü!

Ahmet Kılcı:
-1994'te bunun hesabı sorulsaydı, bugün Şırnak için ağlamazdık. Bugün hesap sorulmazsa yarın başka köylüler için ağlarız.

Yorum Gönder