Yılmaz Özdil bir daha ayın ırkçısı seçildi

10 Şubat 2012 Cuma 03:30

Irkçılığa Ve Milliyetçiliğe Dur De girişiminin her ay yaptığı oylamada bir kez daha Yılmaz Özdil zirvede yer aldı.

Yılmaz Özdil bir daha ayın ırkçısı seçildi
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Uludere’de Türk savaş uçakları tarafından bombalanarak öldürülen 34 köylüye yönelik “Sayın kaçakçı başlıklı bir yazı yazmıştı. Özdil, hatli tepki toplayan yazısıyla ayın ırkçısı seçildi.

İşte DurDe girişiminin internet sitesinde geçen o duyuru:

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Uludere’de Türk savaş uçakları tarafından bombalanarak öldürülen 34 köylüye yönelik “Sayın kaçakçı”başlıklı bir yazı yazmıştı. Yazıda, yoksulluktan kırılan Kürt köylüleri için“Ayda 15 bin TL kazanıyorlar”diyordu. Yazıdaki “Kimin kimi, hangisinin hangisini becerdiğinin önemi yoktur” gibi cinsiyetçi ifadelerinin yanı sıra, Özdil, köylülerin kanı, ailelerin gözyaşları kurumamışken Kürt düşmanlığı düğümüne bir ilmek daha atıyordu.

Bu yazısıyla Ayın Irkçısı adayları arasına giren Özdil, DurDe katılımcılarının kullandığı oyların yüzde 28′ini alarak Ocak Ayı Irkçısı seçildi.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

AhmetA 7 yıl önce yorumlandı

Ne dedi Yılmaz Özdil. de dokundu. Hırsızların ipliğini yere sersdi sonra hırsıza hırsız dersen ırkçı oluyorsun çnükü bu ii kimin yaptığı iyi biliniyor.Bu örgütün neye dur dediğini anlamak için yaptıklarına dikakt etmek gerekir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

serkan deniz 7 yıl önce yorumlandı

bilimsel hiç bir öngörüsü yoktur,analiz felan hak getire,ergenekon bozuntularının piri,başka ülkede olsa tavuk güttürmezler, bu ülkede baş yazar...ülkenin neden ilerlemediğinin cevabı..

0 Kişi beğendi.