Yüksek: AKP yolun sonuna geldi...

19 Mayıs 2015 Salı 23:50

Hınıs'ta katıldığı seçim mitinginde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, "AKP'nin artık sonu geldi. Bu hükümetin bu halka vereceği hiçbir şeyi kalmadı. Ama meydan meydan dolaşan stajyer Başbakan halka utanmadan yalan söylüyor. Roboski'de, Kobanê'de insanlarımızı katlettiler. Allahın izniyle 7 Haziran da halkımız bu katillere, hırsızlara gereken cevabı sandıkta verecektir" dedi.

Yüksek: AKP yolun sonuna geldi...
 Erzurum'un Hınıs ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında HDP tarafından düzenlenen mitinge yüzlerce kişi katıldı. Atatürk Bulvarı'nda düzenlenen mitinge DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, HDP Erzurum milletvekili adayları Seher Akçınar Bayar, Zahir Uzun ve Dilin Bingöl'ün yanı sıra HDP ve DBP Hınıs, Karayazı, Karaçoban, Tekman ilçe örgütleri ve belediye eşbaşkanları katıldı. Saygı duruşunun ardından Yüksek ve HDP'liler halkı selamlandı. 

Yüksek: 7 Haziran seçimi tarihi bir seçimdir

Mitingde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, HDP'ye dönük saldırıları kınadı. Adana ve Mersin'de HDP'nin seçim bürolarına dönük yapılan saldırıları bir "katliam denemesi" olarak gördüklerini söyleyen Yüksek, "Ama bugün burada alanı dolduran onurlu kitle yapılmak istenen provokasyona ve saldırılara asla boyun eğmeyeceğimizi gösterdi. Bu seçimler çok önemli. Tarihi bir seçim olacak. Bu seçimde sadece bir iktidar seçilmeyecek, bir muhalefet ortaya çıkmayacak Kürt halkının ve diğer halkların kaderi önemli oranda bu seçime bağlı. Çünkü kimlikleri, inançları, yoksulu ve işçiyi inkâr eden bir AKP var. AKP'ye karşı ise dilleri, kimlikleri ve özgürlükleri savunan bir HDP var. 7 Haziran seçimleri bu bakımdan önemlidir. Bizler bu önemin bilincinde olduğumuz için sandıklarımıza sahip çıkacağız. Çünkü bunlar hırsız" diye konuştu.

'AKP dini istismar ediyor'

AKP'nin din istismarlığı yaparak oy devşirmeye çalıştığını belirten Yüksek, "Meydanlarda Kur'anı kaldırıyor ve bir paçavra gibi sallıyor. Bunlar utanmadan Kur'anı siyaset malzemesi yapıyor. En son Saddam Hüseyin'i Kuranı eline alarak meydanlarda sallıyordu. Bunların dinle, imanla alakası yok. Bunların dini, imanı paradan başka bir şey değil" dedi.

Yüksek: Stajyer başbakan utanmadan yalan söylüyor

Osmanlı sultanlarının tahtları için kardeşlerini katlettiklerini hatırlatan Yüksek, Erdoğan'ın başkanlık aşkı için binlerce insanın canını, gözünü kırpmadan tehlikeye atabileceğini söyledi. Diktatörlüğe "dur" demek için HDP etrafında kenetlenmeleri gerektiğini kaydeden Yüksek, " AKP'nin artık sonu geldi. Bu hükümetin bu halka vereceği hiçbir şeyi kalmadı. Ama meydan meydan dolaşan stajyer başbakan halka utanmadan yalan söylüyorlar. Roboski'de, Kobanê'de insanlarımızı katlettiler. Allahın izniyle 7 Haziran da halkımız bu katillere, hırsızlara gereken cevabı sandıkta verecektir" ifadesinde bulundu. 

Yüksek'in konuşmasının ardından çalınan müzikler eşliğinde yurttaşlar halay çekti. 

DİHA

Yorum Gönder