Ayşe Hür de Taraf'tan Ayrıldı

20 Mayıs 2012 Pazar 02:23

Taraf Gazetesi'nden bir Yazar daha ayrıldı. Geçen haftalarda Taraf'ta başlayan Sol ve 1 Mayıs 1977 olayları tartışması Nabi Yağcı ve Ümit Kıvanç'ın gazeteden ayrılmasını beraberinde getirmişti. Bugün de Tarihçi Ayşe Hür Taraf'a veda etti. Ayşe Hür kısa açıklamasında veda gerekçesini belirtmedi. İşte o açıklama...

Ayşe Hür de Taraf'tan Ayrıldı
Okurlara açıklama metni
Sevgili Tarih Defteri okurları, üç haftadır yazmadığımı fark etmişsinizdir. İlk başta, bu ayrılığın nedeni, çeşitli mecralarda yayımlanan yazılarımı derlediğim Öteki Tarih serisinin ikinci kitabını hazırlamak için boş zamana ihtiyaç duymamdı. Nitekim ilk iki hafta içinde, eski yazılarımı elden geçirmek, yeni yazılar yazmak, bazı yazıları birleştirmek veya bölmek gibi bir dizi işi elimden geldiğince yaptım. Büyük bir aksilik olmazsa, 1918 Mondros Mütarekesi’nden, 1926 İzmir Suikastı Davası’na uzanan döneme dair yazılarımı kapsayan Öteki Tarih II (Profil Yayıncılık), mayıs ayının sonunda kitapçılarda olacak. Bana bu fırsatı verdikleri için Taraf yöneticilerine teşekkür ederim. 

Ancak bu dönem içinde Taraf’la ilişkimi yeniden gözden geçirmemi gerektiren bazı gelişmeler oldu. İzniniz olursa bunların neler olduğunu açıklamayacağım. Sonuçta iletişimsizliğimiz öyle bir noktaya vardı ki, benim için çok zor da olsa, Taraf’tan ayrılmam gerektiğine karar verdim. 

Hepinize sonsuz sevgi ve saygılarımı gönderiyor, hoşçakalın diyorum.

Ayşe Hür/ Taraf

Yorum Gönder