Baransu: Güniz Sokak da aranacak!

13 Nisan 2012 Cuma 11:39

Habertürk ekranlarında konuşan Mehmet Baransu 28 Şubat gözaltılarını yorumlarken yeni gözaltı dalgalarının geleceğini söyledi.

Baransu: Güniz Sokak da aranacak!
Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Nabzı, gündeme bomba gibi düşen 28 Şubatgözaltılarını masaya yatırdı. Taraf muhabiri ve yazarıMehmet Baransu soruşturmayı yorumlarken yeni gözaltı dalgalarının geleceğini söyledi.

OPERASYON DALGA DALGA BÜYÜYECEK

"Soruşturmanın geleceği zaten belliydi. Bazen soruyorlar nereden biliyorsun? İddianameleri okursanız zaten savcıların ne yapacağı nereye yöneleceğini görüyorsunuz. Ben bu operasyonun dalga dalga büyüyeceğini düşünüyorum. Bugün gözaltına alınan bazı isimler gösteriyor ki dosya genişeyecek. Oktay Vural yaptığı açıklamada siyasilerin de yargılanması gerektiğini söylemişti. Ben o yöne de gideceğini düşünüyorum. Bir gazete "topyekün savaş" manşeti atmıştı 28 Şubat'ta. Medyası da vardı, sendikası da vardo, üniversitleri de vardı iş adamları da vardı. Yani gerçekten dindarlara karşı bir topyekün savaş yapıldı.

RÖVANŞ DEĞİL ADALETİN GEREĞİ YAPILIYOR

Baransu, gözaltılar için intikam ve rövanç yorumları yapıldığını hatırlattıktan sonra28 Şubat'ta yaşanan ağır mağduriyetleri sıraladı. Haksız yere ordudan atılan subaylar, okuldan öğrencileri anlatan Baransu "rövanş değil adaletin gereği yapılıyor" dedi.

GÜNİZ SOKAK'TA ARAMA YAPILACAK

Baransu, dönemin bütün komutanlarının yargılanması gerektiğini belirterek Hüseyin Kıvrıkoğlu da, İsmail Hakkı Karadayı da yargılanacak. Göreceksiniz bu ülkede Süleyman Demirel de yargılanacak. Göreceksiniz Güniz Sokak'ta da arama yapılacak. Sırayla herkesi yargılayacağız" dedi.


  • (Gazeteciler)

Yorum Gönder