Cemaat, Gülerce'nin programını sona erdirdi

28 Şubat 2014 Cuma 11:01

Gülen Cemaati’nin önemli isimlerinden Hüseyin Gülerce'nin, Cemaat'e yakın Mehtap TV'deki programı yayından kaldırıldı. Gülerce daha önce Hükümet'e destek veren twitter iletileri yazmıştı.

Cemaat, Gülerce'nin programını sona erdirdi

Gülerce’nin, Cemaat’e yakın Mehtap TV’de, Ali Bulaç ve Ahmet Turan Alkan ile birlikte yaptığı “Düşünce Günlüğü” programı yayından kaldırıldı.

Karar, Mehtap TV Genel Yayın Yönetmeni tarafından Gülerce’ye iletildi.

Al Jazeera’ye konuşan Hüseyin Gülerce ‘Böyle bir karar beklemiyordum’ dedi.

'Üzüldünüz mü?' sorusuna ise ‘Yorum yok’ cevabını verdi.

Gülerce, Zaman Gazetesi’ndeki yazılarıyla ilgili 'şimdilik sorun olmadığını' söyledi. 

Gülerce'nin verdiği bilgiye göre, Ali Bulaç ve Ahmet Turan Alkan, Mehtap TV’de başka bir isimle benzer bir program yapmaya devam edecekler.

Gülerce ne demişti ?

AK Parti - Cemaat kavgasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı açıkça eleştiren Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, twitter hesabında şaşırtan mesajlar vermişti.

Tavır değişikliği işareti veren Gülerce, yaşanan yargı tartışmasında savcıyı militan olmakla suçlamıştı.

Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Gülerce, Twitter'a ilk olarak "Sulhda hayır vardır. Hayır için hiçbir zaman geç kalınmaz. Makul siyaset, normal gazetecilik ve hasmane değil insaflı eleştiri hayra gider" yazdı.

Aradan iki saat geçtikten sonra, "Yargıdaki direncin hukuk ve adalet adına yapıldığına inanmıyorum. Savcılar ellerinde kağıtla inip bildiri okuyorsa bu davranış militanlıktır" dedi.

Gülerce'nin sonraki mesajlarıysa şöyle:

"Başbakan Erdoğan hakkında içeriden dışarıdan tertip yapılmasını bir millet evladı olarak hazmademiyorum, kabullenmiyorum".

"Başbakan, gidecekse ya AK Parti kongresinde delegenin iradesiyle gider... Ya da sandıkta seçmen iradesiyle gider..."

"Benim ülkemin Başbakan'ını yabancılar gönderemez. Demokrasi adına, insaf adına, vicdan adına tertiplere, provokasyonlara fırsat vermemeliyiz".  
(
Al Jazeera) 

Yorum Gönder