Flaş! Mehmet Altan Star'dan kovuldu!

18 Ocak 2012 Çarşamba 14:15

Günün bomba gelişmesinin ayrıntıları: Mehmet Altan ayrıldı mı gönderildi mi? Mehmet Altan'ın Star Gazetesi'ndeki macerası sonlandı. Ayrılığın perde arkasında Altan'ın Fırat Haber ajansına konuşması olduğu tahmin ediliyor.

Flaş! Mehmet Altan Star'dan kovuldu!
Mehmet Altan, Hamburg'ta PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı'na röportaj vermiş ve o röportajda gazetesini de eleştirmişti.

Gazeteciler.com'un aldığı bilgiye göre bu olay Star gazetesinin yönetimini fazlasıyla rahatsız etti. Yönetim dün Altan'a röportajdaki sözlerini düzeltmesi talebini iletti.  Mehmet Altan ise sözlerini düzeltmeye yanaşmadı. Bunun üzerine gazete yönetimi Mehmet Altan'a "artık çalışamayacaklarını" bildirdi. Mehmet Altan'ın yazılarına yönetim tarafından son verildi.
NE DEMİŞTİ?

Mehmet Altan, Fırat Haber Ajansı'nın Star gazetesindeki yazı sayısının azalması sorusu üzerine şu yanıtı vermişti:

-Bana ilanlardan dolayı olduğu söylendi. Ama tabi ki nihayetinde fiili olarak azaltıldı. Ben yazıları kendi inisiyatifimle indirmedim. Yazılarımın 5'e indirileceği söylendi.


BAŞYAZARLIK PAYESİ GİDİNCE...

Mehmet Altan'ın rahatsızlığı Fehmi Koru'nun Star'a transferi ile başlamıştı. Başyazarlık payesi bu transfer ile pasifize olan Altan, kendini ikinci plana atılmış buldu.

Altan ile Star arasındaki bağların zayıfladığının en önemli işareti ise köşe yazısı sayısının düş(ürül)mesi olmuştu. Mehmet Altan reklam nedeniyle yazılarının 5'e indirilmesini kendisine yönelik bir hareket olarak nitelemişti.

Bütün bu gelişmeler dikkate alındığında Mehmet Altan ile Star arasındaki iplerin kopması çok da sürpriz olmadı.

600 BİN DOLAR PARA ALMIŞTI

Mehmet Altan Kasım 2006'da Star'a başyazar olarak transfer olmuştu. Bu transfer için de 600 bin dolar para aldığı söylenmişti.

KOVULDU MU AYRILDI MI?

Medya Mahallesi'nde Ayşenur Arslan, Mehmet Altan ile yaptığı konuşmayı ve ondan aldığı bilgileri aktardı. Altan'ın aktardığına göre "yazısı yayınlanmadığı" için kendisi Star'dan ayrılmıştı. Bizim Star'daki kaynaklardan aldığımız bilgiye göre ise Star yönetimi yazısına "açıklama" koymayı reddettiği için yazılarına son verdi.

Ayşenur Arslan, Mehmet Altan'dan aldığı bilgiyi şöyle aktardı;
(Gazeteciler)

Yorum Gönder