Hilal Kaplan: Kürt kardeşlerimden özür diliyorum

02 Ocak 2012 Pazartesi 02:30

Ben, Türk bir aileye mensup, eli kalem tutan Müslüman bir kadın olarak, tüm Kürt kardeşlerimden özür diliyorum."

Hilal Kaplan: Kürt kardeşlerimden özür diliyorum
 Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, Şırnak Uludere'de 35 kişinin ölümüne devletin ve medyanın gerektiği kadar ilgi göstermediğini dile getirdiği yazısında "Şimdi otuz beş vatandaşımızın katili PKK olsaydı olabilecekleri düşünün" dedi ve "Bizi ilgilendiren masum insanların ölmüş olması değil; onların kimin öldürdüğü..." yazdı. 

Kaplan "Ben, Türk bir aileye mensup, eli kalem tutan Müslüman bir kadın olarak, kendi adıma tüm yaşananlardan ötürü, yapabildiklerimin sınırlılığından ötürü başta cenazesi olan aileler olmak üzere tüm Kürt kardeşlerimden özür diliyorum. Yasınız yasımızdır. Unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

İşte Hilal Kaplan'ın dün sitemizin misafir yazarları içinde çok tıklanan "Özür diliyorum" başlığıyla kaleme aldığı o yazı ve devamı...

"Şimdi otuz beş vatandaşımızın katili PKK olsaydı olabilecekleri düşünün.Cumhurbaşkanı resmî bir mesaj yayınlayıp baş sağlığı dileğinde bulunacaktı. Başbakan Erdoğan bir basın toplantısı sırasında daha önceki "Ciğerim yanıyor"açıklamasına benzer, duygulu bir konuşma yapacaktı. Medya tüm gelişmeleri "son dakika" olarak duyuracak, hadisenin adını "Irak sınırında operasyon" diye değil"Irak sınırında katliam" olarak koyacaktı. Bunların hiçbiri olmadı. Çünkü bizi ilgilendiren masum insanların ölmüş olması değil; onların kimin öldürdüğü...
(...) 
Ben, Türk bir aileye mensup, eli kalem tutan Müslüman bir kadın olarak, kendi adıma tüm yaşananlardan ötürü, yapabildiklerimin sınırlılığından ötürü başta cenazesi olan aileler olmak üzere tüm Kürt kardeşlerimden özür diliyorum. Yasınız yasımızdır. Unutmayacağız, unutturmayacağız."

DEVAMI: http://www.hinishaber.net/ozur-diliyorum-makale,502.html

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 5

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ALLAH ZULMEDENLERİ SEVMEZ 5 yıl önce yorumlandı

pkk yı savunan bırı asla müslüman olamaz dinin neresinde var zulume uğradık diye katliam yapmak neymiş TÖVBE HAŞA SEN ALLAH MISIN DA CEZA KESİYORSUN ZULUM YAPAN DEVLETDE OLSA KARŞIĞINI ALIR.BUNU DEVLETİN TÜM İNSANLARINDAN ALMAK ZALİMLİĞİN ALASIDIR SAHABEYİ KIRAM TESTEREYLE KESİLDİ EFENDİMİZ ONLARA KATLİAM MI YAPTI.LANET OLASI TERÖRİST MANTIĞIYLA BAKARSAK TÜM TÜRKLERİ ÖLDÜRME HAKKINI ELİNDE BULUNDUĞUNU ZANNEDERLERE SORARIM O HALDE TÜM TÜRKLERDE KÜRTLERİ ÖLDÜRSÜN ZATEN HEPSİ BELLİ DEĞİL Mİ KÖY KÖY.BİRAZ ALLAHA İNANCINIZ VARSANİYE DİN GÖREVLİLERİNİ ŞEHİT EDİYORSUN.NAMAZLA DALGA GEÇİYORSUN.BEN PEYGAMBERİM DİYEN LANET HERİFİN ARKASINDA YER ALIYORSUN.SON OLARAK ŞUNU DİYECEĞİM ALLAH KORUSUN BİR SAVAŞ MEYDANA ÇIKSA DOĞUDA ORDAKİ KÜRTLERİ PKK MI KORUYACAK ASKERE SIKILMIŞ BİR KURSUN DİNE SIKILMIŞ BİR KURŞUN NAMUSA SIKILMIŞ BİR KURŞUNDUR O HALDE BUNU YAPAN ASLA MÜSLÜMAN OLAMAZ..ALLAH DOĞUDAKİ MASUM KÜRT KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLSUN...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Baris 7 yıl önce yorumlandı

PKK'ya haksız demek Allah'a şirk koşmaktır diyorsun?!?!? Bir de ekliyorsun Hz. Muhammed'e de şirk koşmaktır diyorsun. Bence sen müslüman bile değilsin biliyor musun. Çünkü İslam'da Allah'a şirk koşulmaz, ama Muhammed (a.s.v.) zaten insandır ona şirk koşmak diye bir mefhum yoktur. PKK'nın demokrat olması ise ayrı bir muamma. Kanlı bir örgütten demokrasi bekleyecek kadar aklını peynir ekmekle yemişsen zaten daha ne konuşulacak seninle.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tenduristi 7 yıl önce yorumlandı

pkk mı özgürlükçü... güldürmeyin adamı şimdi. kürtler özgürlüğünü elde edecek ama bu pkk aklıyla elde etmesi hayal...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

gercekci 7 yıl önce yorumlandı

sayin hilal kaplan hanim hatirliyormusun gecen yil senin liberal yazilarindan dolayi defalarca senin yazilarina yorum gönderip seni elestirmistim, simdimi uyandiniz, ben bir koylu olarak olacaklari erken görürken siz yazar,aydin,siyasetci,vs vs neden es geciyorsunuz, iste pkk nin masru davasini simdi anladiniz dimi? ben sahsen derim artik kim pkk ye tek kelime haksizdir derse iyi bilmeli ki Hz muhamed ve allaha sirik kosuyordur, unutmayin gün gelecek pkk sayesinde kürt halki sizleri demokrasi akademisinden insanliga ögretecek,, allah bu kani yerde birakmasin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Rojbin 7 yıl önce yorumlandı

Keşke Başbakan ve başında bulunduğu Devlet-i Alileri de bu konuda sizin kadar soylu davranabilselerdi. Cürümleri kadar pişkinliklerine kılıf arama derdine düşmüşler. Allah teala bu dünyada da mahşer gününde de hesabını soracaktır. O en güzel vekildir. Sabret Kürt halkı.

0 Kişi beğendi.