Medya'nın ''Köşe Yazarı'' Maskeli Faşistleri

27 Nisan 2012 Cuma 01:01

Bundan iki yıl önceki bir yazısında… “Yumruğunu ‘adaletin tokmağı’ yerine koyup, Ahmet Türk’ün burnuna inen kişi, bu ülkede pek çok kişinin duygularına tercüman oldu...” diyerek Ahmet Türk’e yumruk atan sokak serserisini alkışlamıştı… Kendisi gibi düşünmeyen bir partiye oy verenlere yakıştırdığı “bidon kafa” hakareti ona ait. Geçenlerde, Şehit Seyid Rıza’ya “kukla” diyecek kadar küstahlaşmış biri ırkçı.

Medya'nın ''Köşe Yazarı'' Maskeli Faşistleri
Oktay Ekşi’nin Basın Konseyi “… hakkındaki şikâyetin yersizliğine” kararıyla onu aklasa da “Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi” onu Türkiye'de 2010 yılının ırkçısı seçti. 

Oral Çalışlar, “İrkçıdan üçüncü sayfa yazarı yaparsan...” başlıklı yazısıyla tepki gostermiş, Cengiz Candar da onun icin “medyanın Ogün Samast’ı” sıfatını münasip görmüştü. 

Alper Görmüş, onu “Kendisi gibi düşünmeyeni, kendisi gibi hissetmeyeni, kendisi gibi yaşamayanı kendisine benzetmeyi hak ve hatta görev sayan süfli, militan bir elitist...” olarak tarif ediyor.

 

Kendisi gibi düşünmeyen bir partiye oy verenlere yakıştırdığı “bidon kafa” hakareti ona ait. 

 “Adam gibi adam içeri tıkıldı” diye İlker Basbuğ’a “Ne duruyorsun, millete psikolojik operasyon çeksene” diye akıl veren karanlık ODA’nın sahibi Soner Yalçın için göz yaşı döküyor.

Uğur Dündar’la kol kola girip Silivri’yi ziyaret etmiş biri.

Darbesever, darbeci alkışlayan bir kafa.

Geçenlerde, Şehit Seyid Rıza’ya “kukla” diyecek kadar küstahlaşmış biri ırkçı.

Tahmin etmişsinizdir, Hürriyet Yazarı Yılmaz Özdil’den bahediyorum.

Dün, “Necdet bey...” başlıklı bir yazı yasmış.

Memlekete kaç kuruş girmiş, kaç turist ziyaret etmiş, kaç kişi gerdeğe girmiş… Bütün bu soruların cevabını biliyormuşuz…

Ama “23 Nisan’da Anıtkabir’e kaç kişi girdi?”nin cevabını bilmiyormuşuz!

Yazının tümü ve yorumlar için şu linkleri tıklayabilirsiniz:
1) 
http://www.hinishaber.net/medyada-kose-yazari-maskeli-kac-okuz-var-necdet-bey-makale,1389.html

2- http://www.nasname.com/Yazarlar/cakbay/10793.html

Yorum Gönder