''STV'nin Bütün Kürtleri Niye Eciş Bücüş''

16 Ekim 2011 Pazar 02:10

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu ’Ne oluyor?’ programına katılan BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Cemaat kanallarında PKK’li Kürtlerin oldukça çirkin bir şekilde verildiğini söyleyerek bu duruma tepki gösterdi.

''STV'nin Bütün Kürtleri Niye Eciş Bücüş''

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne oluyor?' programına katılan BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Cemaat kanallarında PKK'lı Kürtlerin oldukça çirkin bir şekilde verildiğini söyleyerek bu duruma tepki gösterdi.

'TÜRKİYE'NİN ANA GÖVDESİ BU KİTLE'
"Sünni Türk ve Hanefi kitle neden önemli" diyen Altan Tan Türkiye'nin ana gövdesinin bu kitle olduğunu söyleyerek Türkiye'yi değiştirmek için bu kitlenin olurunun alınmasının bir zorunluluk olduğunu dile getirdi.

'BÜTÜN KÜRT TİPLERİ ECİŞ BÜCÜŞ'
Herkesin bir özeleştiri yapması gerektiğini söyleyen Tan, "Dün yapılan hatalar özeleştiri ile geçiştirilebilir. Ama hala Türkiye'nin en büyük cemaatinin yayın organlarında bir sürü dizi yayınlanıyor. Dezenformansyon yapılıyor. Bir tane düzgün PKK'lı tiplemesi yok. Bütün Kürt tipleri eciş bücüş... Ama bir arkadaşım takıldı "Ya Altan, Karayılan'ı televizyonda gördüm. AKP'nin çoğu bakanından yakışıklı" ama bakıyorsun. Bütün Kürt tipleri eciş bücüş, ne konuştukları 

Yorum Gönder