Taraf'tan Başbakan'a manşet cevap...

04 Ocak 2012 Çarşamba 14:45

Taraf Gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın yaptığı sert eleştirilere manşetten yanıt verdi.

Taraf'tan Başbakan'a manşet cevap...

Başbakan Erdoğan, dün yaptığı AK Parti grup toplantısında Taraf Gazetesine sert sözlerle yüklendi.

Taraf ’ın, TSK’nın bombalı saldırısı sonucu 35 köylünün yaşamını yitirdiği Şırnak’taki katliam ile ilgili “Devlet halkını bombaladı” manşetini eleştirileren Erdoğan, “Onların arkasında ne tür emellerin, amellerin olduğunu gayet iyi biliyoruz” dedi.

Olayla ilgili adli ve idari incelemenin yürütüldüğünü belirten Erdoğan, “Genelkurmay Başkanlığımız inceleme başlattığını açıklamıştır. Ben de Genelkurmay Başkanı’yla görüştüm. Genelkurmay Başkanı ve komuta kademesine bu konudaki hassasiyeti nedeniyle, medyaya rağmen teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erdoğan şunları söyledi: “Olayı ‘devlet halkı bombalıyor’ gibi göstermek, devletin milleti ile arasındaki bütünlüğü parçalamaktan öte bir gayret taşımıyor. Bu gayretlerin içerisinde olan bir kısım medyanın niyetlerini de gayet iyi biliyoruz. Onların da arkasında ne tür emellerin, amellerin olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunlar aynı şeyleri bizim için de yapıyorlar. Çünkü bizim de onların istekleri istikametinde hareket etmeyen bir hükümet olmamız sebebiyle bundan çok rahatsız oluyorlar. Çünkü alıştıkları bir hükümet değiliz, farklı bir hükümetiz. Doğrularına inanan bir hükümet olarak milletimizin geleceğini devlet-millet ikileminde devleti değil, milleti öne çıkaran bir iktidar olduğumuz için bunlarla anlaşmamız tabii ki mümkün değil."

TARAF MANŞETTEN YANIT VERDİ

Başbakan Erdoğan'ın bu eleştirilerine ise Taraf Gazetesi manşetten şöyle yanıt verdi: Başbakan, Uludere’yi unutup, devlet ve millet kaynaşmasına karşı Taraf’ın gizli emellerinden bahsedince hatırlatmak şart oldu.

34233

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Gözleri daha yeni açılan Türk halkın gerçek vicdan hakimi olarak Ahmet Altanın Kürd Milletine dayatılan zulme karşı son duruşu insani duygular açısından anlamlıdır. Bu duruşunu korumasını diliyorum.

0 Kişi beğendi.