Tayyar-Ilıcak Kavgası Kızıştı!..

26 Şubat 2012 Pazar 02:28

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak arasındaki alevlenen tartışmaya, Nazlı Ilıcak'ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak da katıldı.

Tayyar-Ilıcak Kavgası Kızıştı!..
Nazlı Ilıcak'ın Samanyolu Haber'de "Şamil Tayyar'ın zamanında DSP'den aday olmak istediğini ve 28 Şubat sürecinde ise MİT'le işbirliği yaparak Refah-Yol iktidarını kötülediğini" ileri sürmesi üzerine başlayan tartışmaya oğlu Mehmet Ali Ilıcak da dahil oldu.

Twitter'dan paylaştığı mesajlarla Şamil Tayyar'a sert çıkan Mehmet Ali Ilıcak, "Bak vekil bozuntusu, Annemle siyaseten kavga et, ama onun iffetine dil uzatırsan seni adam yerine koyar karşına dikilirim bilmiş ol!" dedi.

İşte Mehmet Ali Ilıcak'ın o twitleri:

"Bak Şamil Tayyar; Annemi tek sanıp ağza alınmayacak hakaretler savurmuşsun. Üstüne rahmetli babamı pisliğinin içine çekmişsin!

Bir hanıma karşı, namussuz, şerefsiz, ahlaksız gibi sözleri ağızlarına kolayca dolayanlar, herkesi kendi gibi sanırmış.

Anneme hakaret ediyorsun: Ayıkken konuş diyorsun. Ne vakit sarhoş gördün. Sen milletin vekilisin, sokak serserisi değil.

Rahmetli babamın ismini ne diye anarsın! Sen kimsin! Bu ne cürret! Vekil olsan ne yazar adam olamamışsın!

Bak vekil bozuntusu, Annemle siyaseten kavga et, ama onun iffetine dil uzatırsan seni adam yerine koyar karşına dikilirim bilmiş ol!"

ŞAMİL TAYYAR NE DEMİŞTİ?

Şamil Tayyar Nazlı Ilıcak'a Samanyolu Haber'deki iddialarından sonra Twitter'dan ağır ifadelerle dolu sert bir yanıt vermişti.

Tayyar, Ilıcak'ı MİT iddiasını ispata davet ederken, "İspatlamazsa namussuzdur, şerefsizdir, ahlaksızdır" dedi. Tayyar, DSP girişimini ise Gülen Cemaat'ine bağlayarak şöyle izah etti:

"1999'da DSP'den adaylık teklifini, cemaatten dostlarımın telkiniyle kabul ettim, o dönemde ağırlıklı olarak DSP destekleniyordu."

Tayyar son twitinde Ilıcak'a sorduğu bir soruda ise ortalığı karıştıracak bir imada bulundu...

İşte Şamil Tayyar'ın o twitleri:

"Nazlı defterini kapatmıştım, baktım somut iddialarıma cevap vermek yerine Ergenekoncular gibi çamur atmayı tercih etmiş Samanyolu Haber'de..

Eğer Ilıcak 28 Şubat'ta MİT ilişkisi iddiasını ispatlamazsa namussuzdur, şerefsizdir, ahlaksızdır.

MİT operasonunda farklı düşünüyoruz diye hemen yaftalarsanız, Ergenekon ve balyozun üzerine gittiğimizde F tipi örgütün basın sözcüsü ve askeri istihbarat raporuna göre dinci gazeteci diyenlerden ne farkınız kalır?

1999'da DSP'den adaylık teklifini, cemaatten dostlarımın telkiniyle kabul ettim, o dönemde ağırlıklı olarak DSP destekleniyordu.

Şimdi Nazlı ılıcak'a soruyorum: 28 Şubatta kurmaya çalıştığınız MİT ilişkisi cemaati de bağlar mı? Cemaat MİT'le ilişki içinde miydi? Haydi yataktan yatağa savrulanlar dahil tüm gazeteciler, kim elinde ne bilgi ve kayıt varsa açıklasın, arşivler dökülsün, hodri meydan.

Hakkımda ufacık bir bilgi ortaya dökülsün vekillik dahil herşeyi bırakırım. Aksi halde iddia sahibinden tek talebim şu: ayıkken konuş?

Nazlı müfterisine son sorum: Emin Şirin'le ilişkiniz başladığında Kemal Ilıcak sağ mıydı? Kemal bey niye öldü?"

Nazlı ILICAK daha önceden CNN'deki program'da bu kavgayı şöyle anlatmıştı: 

Yorum Gönder