TRT Genel Müdürü'nden Rojin'e saldırı: Aşüfte kadın!

23 Aralık 2011 Cuma 13:25

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, iki yıl önce TRT Şeş'te program yapan Rojin için "aşüfte kadın" deyince Orhan Miroğlu salonu terk etti.

TRT Genel Müdürü'nden Rojin'e saldırı: Aşüfte kadın!

Ankara’da önceki akşam gazeteciler ve akademisyenlerle biraraya gelen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, iki yıl önce TRT Şeş’te program yapan Rojin için "aşüfte kadın" deyince Taraf yazarı Orhan Miroğlu salonu terk etti.

Önceki akşam Ankara’da düzenlenen bir toplantıda gazeteciler ve akademisyenlerle biraraya gelen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in sanatçı Rojin ile ilgili sözleri tartışma yarattı.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından periyodik olarak düzenlenen Başkent Toplantıları’nın önceki akşam Ankara Swiss Hotel’deki son toplantısının konuğu TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’di. Basına kapalı olarak düzenlenen toplantıya aralarında Taraf Yazarı Orhan Miroğlu akademisyen Yasin Aktay, Erol Göka’nın da olduğu gazeteciler, akademisyenler ve sanatçılar katıldı.

Toplantının soru cevap kısmında söz alan Taraf yazarı Orhan Miroğlu, Şahin’e TRT Şeş ile ilgili bir soru sordu. Şahin bu soruya cevap verirken "Burada kadın yok değil mi" diyerek sözü iki yıl önce TRT Şeş’te program yapan Kürt sanatçı Rojin’e getirdi. Şahin’in Rojin için kullandığı "Aşüfte kadın" sözleri salonun buz kesmesine neden oldu.

Rojin ve ardından da BDP milletvekillerine yönelik bu hakaretamiz sözlere itiraz eden Orhan Miroğlu’na "Benim üslubum böyle" diyerek kendini savunan Şahin’in geri adım atmaması üzerine Orhan Miroğlu toplantıyı terk etti. Toplantıya katılan diğer isimler de diyalogları doğrularken, Rojin TRT Genel Müdürü hakkında dava açacağını söyledi.

Rojin, 2009’da bir süre TRT Şeş’e sabah programı yapmış, büyük ilgi uyandıran program nedeniyle de PKK çevrelerinden tehditler almış, ihanetle suçlanmıştı.  (Taraf)Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

YÜKSEKOVALI 7 yıl önce yorumlandı

Daha bunlar ne ki biz daha nelere tanık olacağız. Bu ülkede en yetkili ağzılar: "KÜRT ÜM DİYENİN YÜZÜNE TÜKÜRÜN" dememişmiydi? Yine bu ülkede içişleri bakanı olan bir yaratığın sözleri: "BU ÜLKEDE KÜRT YOKTUR ÖZ ANADAN VE ÖZ BABABAN TÜRK OLMAYANLARIN TEK BİR HAKKI VARDIR O DA TÜRK HALKINA KÖLE OLMAKTIR" Biraz daha hafızamızı yoklayalım Van Özalp ta 33 KÜRT KÖYLÜSÜNÜ KATLEDEN BİR GENERALİN ÖZALP TA BİR KIŞLAYA ADI VERİLMEDİ Mİ? ÜSTELİK TÜRK YASALARI GEREĞİ BU GENERAL YARGILANMIŞ VE MAHKUMDA OLMUŞTU Katil generalin ismi AKP hükümeti döneminde yani 2004 yılında o kışlaya verilmişti Şimdi TRT gn. müd. koltuğunda bir akp li SANATÇI ROJÎN ŞAHSINDA TÜM KÜRT KADINLARINA "KAHPE" DİYOR NEDEN ŞAŞIRDINIZ KENDİSİ AŞÜFTE EVLADI ...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

zero 7 yıl önce yorumlandı

Terbiyesiz ukala adam. Kendi kızıdır afüşte

0 Kişi beğendi.