Yıldıray Oğur'un yazısı rekor kırıyor

29 Ocak 2012 Pazar 13:49

Taraf Gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'un ''Sizi 1000 TL’lik eleştirebilir miyim Sayın Başbakan'' başlıklı yazısı internette izlenim ve tıklanma rekoru kırıyor. Oğur'un yazısının en fazla tıklandığı sitelerden biri de Türkiye genelinde Hınıs Haber'dir. Hınıs Haber'de ilk defa gün içinde 5.000(beş bini aşan) tık rekorunu Yıldıray Oğur'un yazısıyla kırılmış oldu. İşte o yazı ve devamı:

Yıldıray Oğur'un yazısı rekor kırıyor
Bu devirde yazını yorganına göre uzatacaksın. Hele siz de, yazıdan para kazanmaktan çoktan vazgeçmiş, bir de yazıdan para kaybetmeyi göze alamayacaklardansanız. Havalar soğudu, masraflar arttı. Üstüne üstlük bir de bizim gibi bebek bekliyorsanız...

Yani artık öyle oturup “Kabinenin en çalışkan üç bakanı: İdris Naim Şahin” diye espriler yapma lüksünüz yok.

Yani yazıda iktisat yapmak lazım iyi de, bunu nasıl yapalım, önümüzü göremiyoruz ki. Başbakan eleştirisinde ciddi bir hesap edilemezlik sorunu var. (Aman küçümsemeyin. Bu hukuki accountability öyle bir ciddi meseledir ki uğruna burjuvazi devrim yapmıştır.)

Yani Başbakan’ı eleştirmenin tarifesi nedir bir açıklansa da, ne yazdığımızda ne kadar ödeyeceğimizi bilsek, bütçemize göre muhalif olsak, şu menüsünde fiyatlar yazmayan kazık bir fusion restoranda yemek yiyormuş stresinden kurtulsak.

DEVAMI için linke tıklayınız...
http://www.hinishaber.net/sizi-1000-tllik-elestirebilir-miyim-sayin-basbakan-makale,694.html

Yorum Gönder