Afrin Kantonu Savunma Bakanı: Türkiye ve ÖSO, Afrin köylerini bombalıyor

20 Aralık 2016 Salı 15:54

Suriye'nin kuzeyinde PYD'nin denetimindeki Afrin kantonuna Türkiye ve ÖSO'ya bağlı askerlerin saldırdığı belirtildi. Sputnik'e konuşan Afrin Kantonu Savunma Bakanı Abdo İbrahim, Afrin'in köylerine ağır silahlarla saldırıldığını, ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.

Afrin Kantonu Savunma Bakanı: Türkiye ve ÖSO, Afrin köylerini bombalıyor
 Türkiye ve Fırat Kalkanı operasyonunda yer alan ÖSO grupları, El Bab ile Menbiç'in arasında bulunan Afrin kentinin köylerine ağır silahlarla saldırdığı belirtildi. Türkiye'nin obüslerle köyleri bombalarken, ÖSO gruplarının ise havan topları ve katyuşa füzeleriyle saldırdığı ifade edildi..

Saldırılarla ilgili Afrin Kantonu Savunma Bakanı Abdo İbrahim, Sputnik'e konuştu. Türk devleti ve ÖSO gruplarının Afrin köylerine ağır silahlarla saldırdığını belirten İbrahim, şöyle konuştu: "Türkiye ve ÖSO grupları son günlerde Afrin kantonuna yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı. Bugün Afrin'e bağlı Kıtne köyüne 6 havan topu atıldı. Füze de attılar. Havan topunun köye düşmesi sonucu sivillerden yaralananlar oldu.

Köyü savunan Öz Savunma üyesi bir askerimiz de hayatını kaybetti. Yaralananları Afrin kentindeki hastanelere kaldırdık. Bazılarının durumu ağır. Saldırılar ne kadar şiddetli olursa olsun Afrin halkı kendi köyünü ve kentini koruyacaktır. Şehba bölgesine de saldırılar oluyor ama halk kendini koruyor. Kendini savunuyor."

IŞİD DE SALDIRIYOR

İbrahim, IŞİD'in de zaman zaman Afrin köylerine saldırdığını aktararak, saldırıların kırıldığını dile getirdi.

SPUTNİKYorum Gönder