DAİŞ’in iki numaralı ismi de öldürüldü

14 Mayıs 2015 Perşembe 00:13

DAİŞ'in Bağdadi'den sonra halife ilan ettiği Ebu Ala Aferi'nin hava saldırısı sonucu Tel Afer'de öldürüldüğü ve cenazesinin Musul'a gönderildiği öğrenildi.

DAİŞ'in iki numaralı ismi de öldürüldü
 DAİŞ’in Bağdadi’den sonra halife ilan ettiği Ebu Ala Aferi’nin hava saldırısı sonucu Tel Afer’de öldürüldüğü ve cenazesinin Musul’a gönderildiği öğrenildi. 

Koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının düzenlediği hava saldırısı sonucu Tel Afer’de DAİŞ’in ikinci lideri Ebu Ala Aferi öldürüldü. 

BasNews’e konuşan PDK Musul Örgütlenme Bürosu Basın Sözcüsü Said Memuzini, Aferi’nin öldüm haberini doğrulayarak, ”Cenazesi Musul’daki bir hastaneye kaldırıldı” dedi. 

Öte yandan Irak Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Afri’nin öldürüldüğü sırada Tel Afer’de bir camide toplantı halinde olduğu belirtildi. Ebu Ala Afri’yle birlikte toplantıda olan çok sayıda DAİŞ üyesinin de öldürüldüğü ifade edildi. 

Ebu Ala Afri’nin, Mart ayındaki koalisyon saldırılarında ağır yaralanan DAİŞ Lideri Ebubekir el Bağdadi’nin yerine ‘geçici lider’ olarak atandığı ileri sürülmüştü. 

ABD, Mayıs ayının başında Ebu Ala Afri için 7 milyon dolar ödül koymuştu. 

BASNEWS

Yorum Gönder