GIRÊ SPÎ Artık Tamamen Özgürleşti…

15 Haziran 2015 Pazartesi 22:12

YPG Komutanı Hüsên Koçer, Tel Abyad’ın tamamen YPG’nin kontrolüne geçtiğini açıkladı. IŞİD bayrağı yerini YPG bayraklarına bıraktı. Kapının alınışı sırasında kaçan IŞİD üyelerinin Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenildi

GIRÊ SPÎ Artık Tamamen Özgürleşti…
 Komutan Rubar Hamlesi’nin finalinde DAIŞ işgaline son veren YPG ve Burkan El Fırat güçleri zafere ulaştı. Girê Spî de 2 yıllık aradan sonra özgürlüğüne kavuştu.


Operasyonu an be an takip eden basın mensubları, YPG ve Burkan El-Fırat güçlerinini DAIŞ çetelerine yöenlik başlattığı Kıskaç Harekatı’nın zaferle sonuçlandığını ve saat  21.20 dolaylarında  Girê Spî’nin çetelerden temizlenerek özgürlüğüne kavuşturulduğunu bildirdi.

Kentteki tüm yüksek binalarla sınır kapısına YPG ve Burkan El Firat bayrakları dikildi. Kapının IŞİD’ten alınışı sırasında kaçan IŞİD üyelerinin Türkiye’ye giriş yaptığı ve bu sırada Türkiye ordusu tarafından yakalandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin de havadan desteklediği operasyonda bölgede çatışmaların yer yer devam ettiği belirtiliyor. Yaklaşık 1 yıldır sınırda dalgalanan IŞİD bayrağı yerini YPG bayraklarına bırakırken kaçan IŞİD üyelerinin Türkiye’ye giriş yapmaya çalıştığı öğrenildi.

YPG ve Burkan El Firat güçleri, özgürleştirilen şehirde arama tarama faaliyetleri başlattı.

Ajanslar

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder