Mesûd Barzanî'ye suikast planı

14 Ocak 2014 Salı 01:38

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD terör) örgütünün Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesûd Barzanî ve diğer kimi Kürd liderlere suikast planları yaptığı ortaya çıktı.

Mesûd Barzanî'ye suikast planı
Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesûd Barzanî ve diğer kimi Kürd liderlere suikast planları yaptığı ortaya çıktı.
 
Irak Ulusal Haber Ajansı (INN) üst düzey emniyet yetkililerine dayandırdığı haberinde, geçtiğimiz günlerde Suriye-Irak sınırına yakın bir bölgede IŞİD’in yaptığı bir toplantının kayıtlarına ulaşıldığını ve ele geçen bilgilere göre önemli mevkilerdeki bazı Kürd liderlere suikast düzenlemek için planlar yapıldığını yazdı.
 
Xendan sitesinin aktardığı habere göre IŞİD’in suikast listesinde Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesûd Barzanî, Başbakan Nêçîrvan Barzanî, Pêşmerge Gücü Komutanı Cebbar Yawer ve bazı üst düzey yetkililerin adı yer alıyor. Suikast düzenlenmesi planlanan kişilerin toplantı kayıtlarında ‘IŞİD üyelerine karşı düşmanca tavır takınanlar’ olarak kaydedildiği belirtildi.
 
IŞİD’in son günlerde Kürdistan hükümetinin idaresi dışında kalan bazı Kürdistan şehirlerine silahlı militanlar gönderdiği iddia ediliyordu. Suikast planlarının bu haberden sonra ortaya çıkması ise dikkat çekici. (BasNews)

Yorum Gönder