Putin: Emir veriyorum; askerlerimizi tehdit eden her hedefi imha edin

12 Aralık 2015 Cumartesi 00:05

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileriyle toplantı gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Putin, “Rus askerlerini ya da sahadaki askeri yapılarımızı tehdit eden her hedefi hemen imha edin” dedi.

Putin: Emir veriyorum; askerlerimizi tehdit eden her hedefi imha edin
 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanlığı’nın üst düzey komutanlarıyla yapılan toplantıda konuştu.

Sputnik’in haberine göre, Putin’in açıklamaları özetle şöyle:

“IŞİD Rusya için doğrudan tehdit teşkil ediyor. Suriye operasyonunu  jeopolitik emellere ulaşmak ya da yeni silahlarımızı test etmek için değil ülkemizi korumak için gerçekleştiriyoruz.

“Rus Hava Kuvvetleri, Suriye’de teröristlere büyük darbe indirdi. Hava Kuvvetleri’mizin faaliyetleri olumlu bir değerlendirmeyi hak ediyor.

​”Askerlerimize yeniden provokasyon düzenlemeye kalkışacak herkesi uyarıyorum. Suriye’deki askerlerimizin ve üssümüzün güvenliği için gereken tüm ek tedbirleri aldık. Üssümüzün güvenliği hava savunma sistemleri ile güçlendirildi.


“Tüm hava operasyonlarımız, savaş uçakları eşliğinde gerçekleştiriliyor. Çok sert davranmanızı emrediyorum. Rus askerlerini ya da sahadaki askeri yapılarımızı tehdit eden her hedefi hemen imha edin. Aynı zamanda teröristlerin yok edilmesiyle ilgilenen her devletle işbirliği yapın.


“Suriye operasyonunda son teknoloji ürünü silahları kullanan Rus Hava Kuvvetleri ve Deniz Filosu, teröristlerin alt yapısına büyük darbe indirdi. Bu sayede Suriye’deki durumun değişmesi sağlandı.


“Rusya’nın stratejik nükleer gücünün etkisini artırma konusuna özellikle yoğunlaşmalıyız. Nükleer üçlememizi (Stratejik bombardıman uçakları, yere kurulu füzeler ve balistik füze donanımlı denizaltıları) yeni silahlarla donatmalıyız, hava savunma sistemimizi modernize etmeliyiz.”


Yorum Gönder