Ahmet Altan: Van...

12 Kasım 2011 Cumartesi 03:28

Muhafazakâr kesimler, “bizim çocuklar iktidarda, aman sesimizi çıkarmayalım” diyerek susuyorlar, hiçbir şeyin hesabını sormuyorlar, bu Van depreminde yaşananlar bile onları olup biteni sorgulamaya itmiyor. Ahmet Altan yazdı...

Ahmet Altan: Van...

Taraf gazetesi yazarı Ahmet Altan, Van'da ikinci kez meydana gelen depremi ve yapılan ihmalleri kaleme aldı. Altan, devletin ihmaller zincirine imza attığını belirtti. Ankara'daki 10 Kasım anmasındaki tören disiplinine işaret eden Altan, 'Televizyon Ankara’ya bağlandı. Ankara’da Atatürk’ün ölüm yıldönümünde yapılan anma töreninin görüntüleri var. Binlerce subay, yüzlerce siyahlar giyinmiş adam. Büyük bir ciddiyetle taş merdivenleri tırmanıyorlar. Bu iki sahneyi arka arkaya seyredenler ne düşündü bilmiyorum ama ben, “şuradaki ciddiyetinizin binde biri gerçek olsaydı bugün insanlar Van’da ölmeyecekti” diye düşündüm.' diye yazdı.

yazının tümü: http://www.hinishaber.net/ciddiyet--makale,194.html

........

****

Bu da ikinci yazısı:

VAN

Muhafazakâr kesimler, “bizim çocuklar iktidarda, aman sesimizi çıkarmayalım” diyerek susuyorlar, hiçbir şeyin hesabını sormuyorlar, bu Van depreminde yaşananlar bile onları olup biteni sorgulamaya itmiyor.

Van’da kar başladı.

İnsanlar evlerine giremiyor.

Hâlâ enkazın altında cenazeler var.


“Sizin çocuklar”
da iktidarda.

Memnun musunuz?

Yazının tamamı için linki tıklayınız.

http://www.hinishaber.net/van--makale,199.html

Yorum Gönder