Barzani'nin Temasları: Kardeşliği kimse yıkamaz

04 Kasım 2011 Cuma 13:29

Dün Türkiye'ye gelen Federe Kürdistan Bölge Başkanı Barzani, Davutoğlu ile yaptığı görüşme sonrası açıklama yaptı. Barzani Cumhurbaşkanı Gül tarafından kabul edildi.

Barzani'nin Temasları: Kardeşliği kimse yıkamaz

Davutoğlu ile Görüştü
Federe Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani İstanbul’daki temasları çerçevesinde ilk olarak Çırağan Sarayı’nda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.
Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Davutoğlu, PKK’ye karşı bölgesel yönetimden de net bir tutum ve aktif bir destek beklediklerini ifade etti.

Davutoğlu, Barzani ile Türkiye ziyareti kapsamında görüşmelerin süreceğini belirtirken, Barzani ise Türkiye ile bölgesel yönetimin güvenliklerinin birbirine bağlanmış durumda olduğunu ifade ederek, Türkiye ile olan ilişkilerinin kendileri için önem arz ettiğini söyledi.

Barzani "Kardeşlik sonunda kadar devam edecektir. Türkiye ile ilişkimiz çok önemlidir. Kürt ve Türk kardeşliğini hiç kimse yıkamaz." dedi.

Gül ile Görüşmesi
Barzani, Cumhurbaşkanı Gül ile Tarabya köşkünde yaklaşık bir saat görüşme gerçekleştirdi. Basına kapalı görüşmenin ardından Barzani'nin YARIN DA Başbakan Erdoğan'la görüşeceği bildirildi.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Turancı, kemalist ırkçı türk devletinin ellerini Kürd Milletinin yakasından çekmediği sürece, bu mazlum halkın varlığını teminat altına alıp özgürlüğüne kavuşmadığı sürece asla kardeşlik olmaz. Yapılan münafıklık da Kürdü Kürde öldürtmektir. Allaha hamd olsun ki artık Kürd Milleti bu tuzağa düşmeyecektir. Bir Kürd müzik sanatçının bir şarkısında dediği gibi Kürdistan Dağları bu mazlum halkın düşmanları üzerine yıkılacak ve Kürd Milleti azad olacaktır. Van depreminde bu ırkçı turancıların kurt ile koyun kardeşliğini de gördük.

0 Kişi beğendi.