Mesud Barzani'den Van'a 1 Milyon Dolar

25 Ekim 2011 Salı 13:26

Mesud Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokratik Partisi, Van'daki depremzedeler için kullanılmak üzere Türk Kızılay'ına bir milyon dolar bağışta bulundu.

Mesud Barzani'den Van'a 1 Milyon Dolar
Kürt Federe Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Van halkına ulaştırılmak üzere Türk Kızılay'ına 1 milyon dolarlık yardım çeki gönderdi.

Hürriyet gazetesinde geçen habere göre; ''IKDP'den bir heyet bu sabah Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu'nu ziyaret etti. Ziyarette Türk Başkonsolos'a Irak Kürdistan Demokratik Partisi'nin Van'daki depremde zarar görenlerle dayanışma içinde olduğu söylendi. Heyet, bu dayanışmanın bir örneği olarak da Türk Başkonsolos'a, Kızılay'a iletilmek üzere bir milyon dolarlık bir çek teslim etti.
 
Peyamner Haber AJANSI ise haberi;

''Bugün Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani’nin emri üzerine Başbakan Yardımcısı Azad Berwari ve bazı Bakanlar ile KBH Türkiye temsilcisi, Wan’da yaşanan felaket ile ilgili olarak destekte bulunak için, Türkiye’nin Hewler Başkonsolosluğunu ziyaret etti. 
 
Türkiye’nin Hewler Başkonsolosu Aydın Selcan’ı, konsolosluk binasında ziyaret eden Azad Berwari, Kürdistan Hükümeti ve Kürdistan halkının baş sağlı dileklerini tekrar iletti ve yaralılara acil şifa dilerken, hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Berwari, Kürdistan Bölgesi adına 1 milyon doları Türkiye Kızılay’ına verilmek üzere Başkonsülü Aydın Selcan’a teslim etti ve Kürdistan Hükümeti’nin Wan’ın yaralarının sarılması için her türlü desteğe hazır olduğunu iletti.

Başkonsolos, Kürdistan Bölge hükümeti ile halkına teşekkürlerini sundu ve takdire şayan bir yaklaşım olduğunu belirtti.
 
Ayrıca Selcan, Kürdistan Bölgesi’nin her noktasında Wan halkına destek için başlatılmış olan yardım kampanyalarını yapan Kürdistan Bölgesi vatandaşlarına teşekkürlerini sundu.'' şeklinde sundu.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ahmedo 7 yıl önce yorumlandı

sayın barzani kendisine yakışanı yapmıştır, tebrik ederim

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

brındar 7 yıl önce yorumlandı

Türk TV'lerinde 1 gecelik yardım 97 milyon tl. Başka ülkerden gelen yardımları öveceğimize kendi içimizdeki birliği pekiştirelim. Bu olay her şeye rağmen Türkiye de yaşayan halkların kardeşliğini daha da pekiştirdi. Bir kaç kişinin düşüncesini genele yormayalım. Kardeşçe yaşayalım. Ayrılık tohumları ekmek isteyenlere hep birlikte karşı koyalım..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Suphi durukan 7 yıl önce yorumlandı

Başta Van depreminde hayatını kaip eden tüm insanlarımıza Allahtan rahmet yaralılara acil şıfa dilerken.Kalanlara sabır ve metanet diler.Böyle felaketlerolagan östü olduğundan her kim olura dunyanın neresınde olurs olsun. Kendine ben insanım diyen ve elindeki imkanlar dahilinde yardım eder ve etmelidir.Çünkü bu bir Insani görev ve borcudur. Bu bir minet değildir.Hele hele böyle günlerde siyasi rand vs. için kulanmak veya kulandırmak hiç değildir. Bilinmesi gereken birşey daha var. Her doğan canlı mutlaka ölür.Bunu bildikleri halde kibirlenme ,süçlama vb. şeyler insanlık ayibidir.bütün insanlara insan gözüyla bakanlara ne mutlu. tekrar depremde zarar gören tüm kardeşlerimize allah sabır versin.ölmüşlerimize allahrahmet eylesin.yapılan insanı tüm yardımsever lerdede Allah razi olsun selamlar.

0 Kişi beğendi.