Ağar'ın raporu tek cümleden ibaret olsun

17 Temmuz 2012 Salı 13:25

Mehmet Ağar’ın “Kürt raporu hazırlıyorum” sözü tepki çekti. BDP Eşbaşkanı Demirtaş: Ağar’ın raporu tek cümle olsun, Kürt halkından özür dilesin yeter.

Ağar'ın raporu tek cümleden ibaret olsun
Mehmet Ağar’ın, Adalet Bakanı’na sunulmak üzere Kürt raporu hazırladığını söylemesi Twitter’da günün konusu oldu. Konuya ilişkin tweetlerde Mehmet Ağar’ın öncelikle faili meçhul cinayetler konusunda hesap vermesi gerektiği vurgulandı. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da Ağar’a tepki gösterenler arasındaydı. Demirtaş, Ağar’ın Kürt halkından özür dilemesi gerektiğini söyledi. Konuya ilişkin tweetlerden bazıları şöyle:

Selahattin Demirtaş

?@bdpdemirtas: Mehmet Agar’in hazirlamasi gereken Kurt sorunu raporu tek cumle olmali: “Kurt halkindan butun kalbimle ozur diliyorum” gerisi hikayedir.

Eren Can ?@nedesemkine: Mehmet Ağar Kürtler için çalışıyorsa yeni katliamların hazırlıkları var demektir.

Nilgün ?@_Nisu: Mehmet Ağar Kürtler için çalışacakmışş...Düne kadar asıp kestiğin insanlar seni ister mi acep?

AnarkoYurtsever ?@Kuropotkine: Mehmet Ağar, Kürtler hakkında rapor yazacakmış. Belli ki Ermeniler hakkında rapor yazan Kazım Karabekir’e özenmiş.

Uğur Arslan ?@ugurarslan16: Mehmet Ağar Kürtler için rapor hazırlıyormuş. İnsanları hangi şekilde öldürdüğünü ve kimi nereye gömdüğü ile ilgili bir rapor olmalı...

gencmuhafazakar ?@gencmuhafazakar: Mehmet Ağar, Kürt raporu hazırlıyormuş. Hüseyin Üzmez de çocuk eğitimi üzerine bir rapor hazırlasa faydalı olabilir.

eksihabermas ?@eksihabermas: Mehmet Ağar’ın Kürtler için çalışma yapması, Kuyucu Murat Paşa’nın Celaliler, Abdullah Alpdoğan’ın Dersimliler için “çalışması” gibi.

Shangrilla ?@shngrlla: Mehmet Ağar Kürtler için rapor hazırlamadan önce katliam operasyonlarının, sözde faili meçhullerin hesabını veren bir rapor oluştursa keşke.

Ali Haydar Şahin ?@AHaydar62: Mehmet Ağar Kürtler için çalışacakmış. O zaman özel harekatçılar tekrar silah başına mı diyoruz.

ercan y yılmaz ?@ercanyyilmaz: Mehmet Ağar Kürtler için çalışacakmış. Öncelikle öldürdüğü insanları nereye gömdüğünü açıklasın da Cumartesi Annelerini mezarla sevindirsin

Hıdır Tunç ?@bold43: Mehmet Ağar Kürtler icin rapor hazirlayacakmis. Bu savaştan az ekmek yemedi...karnı doydu, hidayete erdi!

Tarkan KILIC ?@TarkanKILIC: Mehmet Ağar Kürtler için çalışacakmış. Hüseyin Üzmez Taciz/Tecavüze karşı çalışacakmış. Veli GÖÇER depremzedeler için çalışacakmış.

Mehtap Şaşırmaz ?@msasirmaz: Mehmet Ağar Kürtler icin rapor hazirlayacakmis, umarim emniyet muduruyken oldurttugu kurt isadamlarina da yer verir raporunda !

Taraf

Yorum Gönder