Altan Tan'dan ayrılma sinyali

22 Nisan 2014 Salı 02:04

Altan Tan, BDP ile HDP'nin birleşme şekline yaptığı itirazlar ile HDP'nin kapsayıcılığı konusunda yaptığı eleştirilerin dikkate alınmaması halinde kendi durumunu gözden geçireceğini söyledi.

Altan Tan'dan ayrılma sinyali
 BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP ile HDP'nin birleşme kararı almasından sonra kendisinin de HDP'ye geçeceğini ancak şimdiye kadar yaptığı eleştirilerin dikkate alınmaması halinde kendi durumunu gözden geçireceğini söyledi. Tan, "Tekrar söylüyorum HDP sosyalist bir parti olarak kendisini tanımlarsa, geniş yelpazede olmazsa süreçteki durumumu gözden geçiririm." dedi.

CNNTürk'ten Şirin Payzın'a konuşan Altan Tan, HDP'ye yaptığı eleştirilerinde "Sosyalist kimlikle olamazsınız. Dindar Kürtlerin oyları niye AKP’e gidiyor bunu iyi anlayın" demişti.

Tan, eleştirilerini hatırlatarak şunları söyledi:

Perşembe günü yapılan toplantıdan sonra Yeniden Yapılandırma Komisyonu kuruldu. Ben de bu danışma kurulunun üyesiyim. Benim uyarılarımın dikkate alınacağına inanarak HDP’ye katılım sürecine ve yeniden yapılanma sürecine destek vereceğim. Ancak tekrar söylüyorum HDP sosyalist bir parti olarak kendisini tanımlarsa, geniş yelpazede olmazsa süreçteki durumumu gözden geçiririm. BDP de belki barış görüşmelerinin sonucunda demokratik siyasete katılacak ve dağdan eve dönecekler için bir parti olarak kalabilir. Yeniden Yapılandırma Komisyonu kuruldu, ben de içindeyim. Yeniden inşa edilecek.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ahmet 5 yıl önce yorumlandı

Bölgemizde BDP desteği verenler muhafazakar düşünen kürd halkıdır. Sosyalist bir yapıda yeni oluşuma bölgemizden destek olacağını düşünmüyorum. Özellikle Şeyh Said misyonu taşıyan İslami düşünen Kürdler destekçi olmayacaktır.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erdal kesik 5 yıl önce yorumlandı

yav bu adamlar iyiden iyiye kendini bisey sanıyor sen gitse ne olur kalsanne olur sanki

0 Kişi beğendi.