Altan Tan'dan Öcalan'a 68 göndermesi

25 Ekim 2013 Cuma 02:58

Altan Tan, Öcalan'ın, 'Çayan'ın mirasını HDP'ye emanet ediyorum' söylemini üstü kapalı eleştirdi.

Altan Tan'dan Öcalan'a 68 göndermesi
Şirin Payzın'ın sunduğu "360 Derece" programında BDP 'li Altan Tan, HDP'nin Gezi Parkı ruhuna uygun bir parti haline gelip liberal ve muhafazakar kesimi de kucaklayacak bir yapıya ulaşmadığı takdirde amacına ulaşamayacağını söyledi. 


Türkiye ’de müslüman demokratları, liberal demokratları, sol demokratları toparlayacak alevi -sünni, dindar-laik Türk-Kürt barışını sağlayacak yeni bir ana muhalefet partisine ihtiyacı olduğunu ifade eden Altan Tan, HDP’nin eski sol gelenek ile yeni dünyayı okumanın pek mümkün olamadığını ifade etti. 

Tan, Öcalan'ın "40 yıldır kavgasını yürüttüğüm Mahir Çayan'ın mirasını HDP'ye emanet ediyorum" sözlerine üstü kapalı cevap verdi:

"68'lerde kalan bir sol söylemle bugünkü dünyayı doğru okuyamazsınız. "

ERDOĞAN VE ATALAY'A GÖNDERME

Açılım süreci ve demokratikleşme paketiyle de ilgili değerlendirmede bulunan Tan, Erdoğan'ın İmralı'ya gidecekleri biz belirleriz sözlerine de karşı çıktı. Tan şöyle konuştu:

"Ben Başbakan'a bir şey söylemeye çalışıyorum. Eğer bu kadar, ben istediğimi gönderirim yollarım gibi kabadayılık yapıyorsa, PTT Genel Müdürlüğü'nde postacılar var. Bu kadar masrafa gerek yok, bir postacı bunu götürür. Beşir Atalay'a da söylüyorum, hani diyor ya İmralı'dakiler BDP'lilerden daha akıllı. Yav biz da zaten, başlangıçtan beri bunu söylüyoruz. Bizi çıkart evvela, İmralı'dan en makul kişileri getir Sayın Öcalan ile kurdur diyalogu biz de rahatlayalım sende rahatla."


 

Yorum Gönder