“Gizli görüşmeleri Öcalan deşifre etti“

21 Şubat 2012 Salı 21:54

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan döneminde PKK ile yapılan gizli görüşmelerin Öcalan tarafından deşifre edildiği ortaya çıktı. Van Eski milletvekilli Fethullah Erbaş'tan çarpıcı açıklama...

'Gizli görüşmeleri Öcalan deşifre etti'
Devlet ile PKK arasında bundan yaklaşık 15 yıl önce yapılan görüşmelerin Öcalan tarafından deşifre edildiği öğrenildi.

Kapatılan Refah Partisi'nin o dönemki milletvekillerinden Van Milletvekili Fethullah Erbaş, 90'lı yıllarda devlet ile PKK arasında görüşmeler yapıldığını ancak bu görüşmelerin Öcalan tarafından kamuoyuna açıklandığını söyledi.

Erbaş, Erbakan ile Öcalan arasında uzun süre mektuplaşmaların olduğunu, PKK sorunu konusunda bayağı yol alındığını ancak anlaşılmayan bir sebepten Öcalan'ın bir anda farklı davranışlar içine girdiğini söyledi.

Erbaş, Öcalan'ın görüşmeler kapsamında en son Erbakan'a gönderilmesi gereken mektubu Milliyet gazetesine gönderildiğini ve görüşmelerin bu şekilde kesildiğini beliritti.

Erbaş, Öcalan'ın tavır değişikliğine bir türlü anlam veremediklerini söyledi.

(Dünya Bülteni )

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

spartaküs 7 yıl önce yorumlandı

Hiç bir insan,topluluk veya ülke bizim anladığımız anlamda bağımsız değildir ve olamaz.iran rusyaya,çin abd ye,abd petrole,rusya silaha,almanya sanayiye bağımlıdır.hayatımızda kaç şeyi istediğimiz için yapıyoruz.hayatımızın yüzde 70 mecburiyetlerimiz ve bağamlılığımızdır.ortadoğudaki bu kadar devlet ve ülke bağamlıyken,bir örgütün bağımsız olması,mümkünmüdür,akla yatkınmıdır.

0 Kişi beğendi.