Yeni Kürt Partisi Geliyor

15 Ekim 2013 Salı 16:10

CNN türk ekranlarında Rıdvan Akar’ın sunduğu Habere Dair Programına katılan DDKD Genel Başkanı İmam Taşçıer yeni Kürt Partisini Anlattı.

Yeni Kürt Partisi Geliyor
Rıdvan Akar’ın sunduğu Habere Dair Programına katılan DDKD Genel Başkanı İmam Taşçıer yeni kurulacak parti için “Kürt siyasetinde düşmanlık temelinde olmayan siyasetin demokratikleşmesi temelinde siyasi bir oluşuma ihtiyacın olduğunu” berilten Taşçıer konuşmasının devamında ise hedeflerinin bir kitle partisi olduğunu ve bunun içinde iki yıllık bir çalışmalarının olduğunu söyledi.

Rıdvan Akarın siz Kürt seçmenine BDP’den farklı ne vaad ediyorsun sorusuna cevaben Taşçıer “Kürt halkının millet ve ulus olmaktan kaynaklı olan haklarının alınması konusunda kürt halkıyla birlikte bir kitle partisi olarak birlikte mücadelenin gerekliliğine inanıyoruz. Kürt halkının millet ve ulus olarak olan hakları BDP tarafından dile getiriliyorsa dahi çok güdük bir şekilde getiriliyor bizim istediğimiz en aşağı (minumum) Güney Kürdistan tarzı bir yapılanma” olduğunu beriltti. Rıdvan Akar’ın partinizin çizgisi ne olacak sorusu cevap veren İmam Taşçıer “ Partimizin siyasi çizgisi kürt ulusal mücadelesini ve muhalefetini öne çıkaran Kürdistan’ın tüm etnisi ile  birlikte hareket eden bir parti olacak” diyen Taşçıere Rıdvan Akar siz bir Türkiye partisi olmayı amaçlıyor musunuz böyle bir iddaanız varmı sorusuna  Taşçıer“Hayır biz daha çok Kürt partisi üzerinde yoğunlaşıyoruz iddaamız bir Kürt partisi hatta şartlar elverirse veya biz şartları zorlarsak partinin ismi Kürt veya Kürdistan isminde bir parti olacağını” söyledi.

Programın Videosu
Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

şoreşgeré agıri(ağrı) 5 yıl önce yorumlandı

sayın taşçıeri ve sagı değer DDKD li abilerimi kutluyorum.gerçekten kuzey kürdistanın böyle çoğulcu ve kürdistani partilere ihtiyacı vardı. böylelikle bdp nin tekçi zihniyeti kuzey kürdistanda aşılmış olur. zaten demokratik bir zeminde yapılacak bir seçimde bdp kürdistan da tabela partisi olamaktan öteye geçemez. DDKD li abilerime ve yoldaşlarına başarılar diliyorum. yaşasın çoğulcu kürdistani demokrasi.

0 Kişi beğendi.