Erzurum’da barış isteyen akademisyen üniversiteden uzaklaştırıldı

03 Şubat 2016 Çarşamba 17:24

Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attığı için hedef gösterilmesi üzerine ölümle tehdit edilen ve ardından fakültesi ırkçı bir grup tarafından basılan Erzurum Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ramazan Kurt, hakkında başlatılan idari soruşturma sonucunda görevinden uzaklaştırıldı.

Erzurum'da barış isteyen akademisyen üniversiteden uzaklaştırıldı
 Kürdistan'da yaşanılan kuşatma ve katliamlara "dur" demek için "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza atan ve hedef gösterilmesi üzerine ölümle tehdit edilip, fakültesi bir grup ırkçı tarafından basılan Erzurum Atatürk Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim görevlisi Ramazan Kurt, hakkında başlatılan idari soruşturma sonucunda görevden uzaklaştırıldı. 

Kurt hakkında Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma ise yetkisizlik kararı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Kararın hukuki olmadığını ifade den Kurt, karara itiraz edecek.

'Karar hukuka aykırıdır'

Karara tepki gösteren Kurt, kararın haklarında en başından beri verildiği ifade ederek, yargının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla çalıştığını söyledi. Kurt, "Cumhurbaşkanının bir sözü üzerine harekete geçen yargı ne kadar sağlıklı bir kararlar verebilir bu çok tartışılır. Üniversiteler de bunun farkında ki bu sadece yıpratma politikasıdır bize dönük olarak. Sadece biz değil şuan üniversitelerdeki tüm muhaliflere baskı ve yıldırma politikasına maruz kalmış durumda" dedi. 

DİHA

Yorum Gönder