Mezopotamya Birliği'ne tesis yok, hakem var

09 Nisan 2012 Pazartesi 14:26

BDP'li 10 belediyenin bir araya gelerek kurdukları Mezopotamya Kulüpler Birliği'nin kuruluşunu değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, hiçbir tesislerini birliğe tahsis etmediklerini ancak birliğin turnuvasına hakem ataması yapıldığını belirtti.

Mezopotamya Birliği'ne tesis yok, hakem var
BDP'li 10 belediyenin bir araya gelerek TFF'ye alternatif oluşturduğu Mezopotamya Kulüpler Birliği'nin kuruluşunu değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, hiçbir tesislerini birliğe tahsis etmediklerini ancak birliğin turnuvasına hakem ataması yapıldığını belirtti.

HAKEM ATAMASI YAPILDI AMA..

Bakan Kılıç, MHP'li Bülent Belen'in soru önergesine verdiği yanıtta TFF'nin futbolun yaygınlaştırılması amacıyla, talep edenler için futbol turnuvalarına destek verdiğini belirtip "TFF'den bu turnuvaya herhangi bir izin verilmesi söz konusu olmayıp, sadece turnuvanın usulüne uygun olarak yapılan başvuru onaylanmıştır" dedi.

Kılıç "Turnuvaya da talep üzerine hakem ataması yapılmıştır. Mezopotamya Kulüpler Birliği ve bu birliğe üye olduğu ifade edilen kulüplerden hiçbir tesisi için başvuru olmadığı gibi tesislerimizin tahsisi de söz konusu olmamıştır" ifadelerini kullandı. (Radikal)

Yorum Gönder