Gözyaşının dili yoktur!

30 Eylül 2011 Cuma 22:23

Batman'da PKK ile polis çatışırken dört yaşındaki kızıyla birlikte hayatını kaybeden sekiz aylık hamile Mizgin Doru’nun karnındaki isimsiz bebek 34 saat yaşayabildi.

Gözyaşının dili yoktur!

PKK’lılarla polisin çatışması sırasında 4 yaşındaki kızıyla birlikte yaşamını yitiren 8 aylık hamile kadın Mizgin Doru’nun kurtarılan bebeği de yaşama veda etti. Saldırıda yaralanan baba olayları öğrenince en büyük yarayı aldı.

İki gün önce Batman’da PKK militanları ile polisler arasında yaşanan çatışmada arada kalan aracın içinde hayatını kaybeden 32 yaşındaki Mizgin Doru’nun karnından alınan sekiz aylık bebek kurtarılamadı. Adı dahi konmamış bebeğin yaşam mücadelesi ise 32 saat sürdü. Hastaneye geldiğinde kafasından aldığı kurşunla ölen Mizgin’in karnındaki bebeğin yaşadığının anlaşılması üzerine bebek anne karnından alınarak yoğun bakıma konulmuştu. Mucize bebeğin 32 saat süren yaşam mücadelesini kaybetmesi aynı saldırıda sekiz yaşındaki kızıyla birlikte yaralanan baba Talat Doru’yu acıya boğdu.

31996

Bebek toprağa verildi

Batman Örmegöze köylüleri, dün sabah ikinci acı haberle bir kez daha kez sarsıldı. Yaşamını yitiren Mizgin Doru’dan sezeryanla alınan sekiz aylık bebek hayata tutunamadı. Batman’da alçı ve dekorasyon işleri ustası Talat Doru’ya, hastane doktoru acı haberi söyleyince talihsiz baba gözyaşlarına boğuldu. Yakınları ile doktorun anlattığı haberle sarsılan baba Doru’yu yakınları teselli etti. Halen özel hastanede tedavi altında tutulan baba Doru ve kızı Şeyma’yı yakınları yalnız bırakmıyor. Yaşam mücadelesini kaybeden minik bebek önceki gün gömülen annesi ve dört yaşındaki kız kardeşinin yanında toprağa verildi.

Bakan Şahin taziye çadırında

Çatışmada yaralanan Polis memurları ile Doru ailesinden Talat ve kızı Şeyma’yı ziyaret ettikten sonra Vali Ahmet Turhan ile birlikte Örmegöze köyüne giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, erkek ve kadınlar için açılan iki taziye çadırına gitti. Önce erkeklerin bulunduğu taziyede başsağlığı dileğinde bulunan Bakan Şahin, Talat Doru’nun annesi Ayşe Doru’ya sarılıp teselli etmeye çalıştı. Bakan Şahin şunları söyledi: “Tarif edemediğim acılar içindeyim. Hiç kimsenin bu topluma bu acıları yaşatmaya hakkı yok. Gözyaşının dili ve rengi yoktur. Vatandaşlarımızın burada nasıl hakkını koruyacağının da şahidiyim. Kadınların genetiğinde şefkat, merhamet, sağduyu ve feraset vardır. Bunun çözüm noktası da bu.”
Taraf

Yorum Gönder